YAZMAKTAN USANDIM

Bir Alman Devlet Adamı BİSMARK’ın bile siyasi deha olarak övdüğü bahtsız hükümdar ikinci ABDÜLHAMİT hakkında içeride ve dışarıda Siyonist çevrelerce çıkarılan “Kızıl Sultan” iftirası etrafında Türk Milletinin ruh kökenine yönelik nasıl düşmanlık yapıldığı görülür. O Sultan’ın devrinde Siyonist meşrepli “Diktatör” algısı oluşturulması eylemine başta kendilerine “Jön Türk” denilen bu insanların malzeme taşımasını tarih yazmaktadır. Öyle ki, bu rüzgar da etkilenmeyen ateşli Türk Aydınları o dönem neredeyse yok gibidir. Peyami SAFA’dan tutunuz da Mehmet AKİF’e kadar zaman zaman Kızıl Sultan algısına destek olmayan kalmamıştır. Ana artel olarak uzakta seyirci olan halkın feraseti, irfanı veya sağduyusu hariç.

Teoder Herz’ in Filistin’de Yahudi Devleti kurmak için Sultan’dan talep ettiği toprak parçasının bir türlü alınamamasının karşısında yıpratma politikasının çok ilerisinde, Sultan’ın şahsında bütün Osmanlı’ya yönelik hakaret ve iftiraları bilmeyen yoktur. Özellikle Avrupa’da tahsil çağında olan Jön Türk’lerin Sultan düşmanlığı, Siyonist politikanın güçlenmesine su taşımıştır. Genç veya jön Türk’ler güya Sultan’ın istibdadına karşı mücadele ederken Siyonizmin kucağına oturduklarının farkında bile olmamışlardır.

Nihayet asrın siyasisine karşı başlattıkları bu birliktelikler zaferle sonuçlanmıştır. Sultanı al aşağıya ederek yeni yönetime bel bağlamışlar velakin Sultan’ı arar olmuşlar. Devlet yeni sahipleri sayesinde maceradan maceraya savrulur olmuştur.  Ama iş işten geçmiştir. “Biz’dik asrın dehasına edepsizce saldıranlar” diyen Rıza Tevfik Bölükbaşı gibi günah çıkaranları da olmuştur.

Tarih tekerrür edermiş. Günümüzde de aynı tarih tekrar etmektedir. Ders almak nafile…  Körleşmiş idrakler, efsunlaşmış beyinler aynı noktada mevzi aldıkları görülür. Bizim derdimiz Sultan’ın karşısındaki Siyonist milleti değil, kendilerine “Jön Türk” denilen yerli unsurlardır. Sultan’ı alaşağı etmenin bunlara getirdiği fayda nedir? Bu birliktelikte Yahudiler amaçlarına ulaşmıştır. Ya siz ey jön Türk’ler, bizim “Demirci’nin iti” durumuna düşmediniz mi?

Malum; Demircinin iti...

Ülkemizdeki bir sistem değişikliği durumu söz konusudur. Her iki taraftan da aşırılıklara şahit oluyoruz. Şimdiye kadar uygulanan sistem yerine ikame edilmeye çalışılan başka bir sisteme yelken açıldığı görülüyor. Sessiz sedasız olması gereken bu değişiklikle ülke yoluna devam etmesi gerekirken Sultan Abdülhamid döneminde ki Jönt Türk’lerin tekrar devrede oldukları görülüyor. Recep Tayip Erdoğan düşmanlığı vatanseverliğin önüne geçmiş durumda. Kendilerini Türkçü, Turancı olarak da tarif eden bu türde ki insanlar bizim yakın çevremizde oldukları için biz de kayıtsız kalamıyoruz.

Türk Millet’inin ruh kökenine düşman bir Sözcü Gazetesi’nin yazarları ile aynı konumda olmalarını içlerine sindirebiliyorlar. Anlı şanlı Türkçü’lerin bir kısmı ayni “Demirbaş Demir” gibi Halk tv ve Ulusal tv de kendilerini ifade ediyorlar. Bunu yaparken de mazeret olarak “Bize başka alan mı bıraktınız” diye dayanakları oluyor. Bütün Avrupa ile birleşerek “Kızıl Sultan’ı” deviren “Jön Türk’ler” gibi bütün Avrupa ile birleşerek RTE şahsında Türkiye Devlet’inin gelişmesini ve büyümesini engellemeye çalışmak tarihin tekerrür etmesi değil de nedir.

Lütfen, yönetimdekileri kıskanarak Ülkenize zarar  veren  Jön Türk’lerin durumuna düşmeyin. Tarihi tekerrür ettirmeyin. Böyle Türkçülük, Turancılık yapılmaz. Böyle politikalarla Türk Millet’ine hizmet ettiğinizi zannetmeyin. Bu durumunuzu gafletle değil ihanetle yad eder tarih.

Dedim ya, yazmaktan usandım, velakin başka gücümüz de yok. Ya böyle kalem oynatacağız, ya da oturup bu zavallı ve hastalıkla yapının kontrolünde vatanperverlik yaptığını zanneden kardeşlerimiz için dua edeceğiz. Allah sevdiklerimizi doğru yoldan ayırmasın. Allah, mülkü millet hakkında hayırlı karar vererek, hayırlı uygulama yapan Devlet Adamları sayısını artırsın.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1025/yazmaktan-usandim.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Figen mahmut yavuz
08.04.2017 13:56
Saygıdeğer hocam kaleminize yüreğinize sağlık. Rabbim kaleminize zeval vermesin.
Kamil Erdoğdu
10.04.2017 22:09
Kıymetli yazar maalesef bizlerde etrafımızda ülkücü olup bu şekilde mülahaza yapısına sahip ademogullari ile beraber oturup kalkıyoruz. En yakın dostlarımız bile zamanla ırak olur gönlümüze. Rabbim bu dostlarımıza da gönül ferahlığı verir de en azından dünyayı Tayyip ve karşıtlığı olarak algılamaktan kurtulur sağlıklı mülahaza yapısına kavusurlar. Sağlık esenlik dilerim...

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar