GÜNDEMİMİZ ÜÇ AYLAR OLMALI

Hoş geldin mübarek üç aylar. Hoş geldiniz mübarek kandiller. Hoş geldiniz manevi kalkınışımıza kapılar açan mübarek günler. Hoş geldiniz bağışlanma ayları.

Siyasetin gündemimizi doldurduğu günlerdeyiz. Ülkemiz için önemli bir halk oylaması öncesindeyiz. Tabii ki böyle mühim bir meseleye kayıtsız kalamayız lakin; hiçbir konu Rabbimize yapacağımız kulluktan daha önemli olamaz, olmamalı. Bu hain Fetö yüzünden dini aktivitiler çok zarar gördü. Sohbetlere katılanların sayısı azaldı. Hatta sohbetlerde dini konular konuşulmaz oldu. Verdiği zarar çok büyük oldu. Ama yarın huzur-u Mahşerde onları bahane edemeyiz tabi. Onlar bu yaptıklarının hesabını elbette vereceklerdir. Biz de fert olarak kendi hesabımızı vereceğiz.

Üç aylar başlıyor.. Kendimize gelmeliyiz ve Rabbimize yönelmeliyiz. Ülke meseleleri için de yapabileceğimiz en güzel amel “DUA” olmalı. Halk oylamasında tabii ki bir oyumuz var ve kullanmalıyız. Tüm dünyanın Türkiye düşmanlığı yaptığı bugünlerde oy vermemek olmaz. Türkiye düşmanlarını sevindirmemeliyiz. İslam dünyasının umudu ülkemiz için gereğini yapmalıyız. Fakat, duamız vereceğimiz oydan daha kıymetlidir. Yer gök dua ile diye boşuna denmemiştir. Rabbimiz “Eğer duanız olmasa ne kıymetiniz var” buyuruyor. 16 Nisan ülkemiz için çok önemli bir gün olacak ama; 29 Martta başlayacak olan Üç Aylar, 30 Marttaki Regaib Kandili daha önemli. Secdelerdeki gözyaşlarımızla yapacağımız dualarımız çok önemli. Sabır ve namazla Rabbimize sığınmak çok önemli. Nasıl yaşarsak öyle idare olunacağımızı hepimiz çok iyi biliyoruz. Öyleyse işte fırsat Üç aylar başladı. İnançlarımızı sadece konuşmamalıyız, yaşamalıyız. Gündemimiz Üç aylar olmalı. Gündemimiz dünyanın gündemi İslam olmalı. Gündemimiz yaşanan bir İslam olmalı. Ahirette bize sorulacak neler ise gündemimiz o olmalı. İnançlarımızı hürce yaşamak için mücadele ediyoruz ve bunu önemseyerek “EVET” diyeceğiz. Lakin; inançlarımızı yaşamayacaksak bunun ne önemi olabilir ki?

Haydi üç aylarda inançlarımızı yaşamaya…

“Allah’ım bize Receb’i ve Şaban’ı mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır” Amin, vesselam.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/1003/gundemimiz-uc-aylar-olmali.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Diğer Yazılar

Diğer Yazılar