Çali Köy Filmleri Festivali ödülle taçlandi

Nilüfer Belediyesi’nin ÇEKÜDER is birligiyle düzenledigi Türkiye’nin ilk kampli film festivali olan Çali Köy Filmleri Festivali, Marmara Belediyeler Birligi tarafindan Altin Karinca ödülüne deger görüldü.
Kültür-Sanat 2.11.2022 11:27:00 0

Nilüfer Belediyesi’nin ÇEKÜDER is birligiyle düzenledigi Türkiye’nin ilk kampli film festivali olan Çali Köy Filmleri Festivali, Marmara Belediyeler Birligi tarafindan Altin Karinca ödülüne deger görüldü.

 

            Nilüfer Belediyesi’nin, Çali Çevre ve Kültür Dernegi (ÇEKÜDER) is birligiyle 2016 yilindan bu yana düzenledigi Türkiye’nin ilk kampli film festivali olan Çali Köy Filmleri Festivali, ödülle taçlandi. Türkiye’nin ilk köy filminin çekildigi yer olan Çali’da gerçeklestirilen, katilimcilarina yildizlarin altinda kisa ve uzun metrajli film izleme imkâni sunan, atölye çalismalari, yönetmen söylesileri ve konserlerle sinemaseverlere keyif dolu anlar yasatan festival, ilk ödülünü aldi. Festival, Marmara Belediyeler Birligi tarafindan verilen Altin Karinca ödülünün sahibi oldu.

 

            Iyi uygulamalarin ve projelerin yayginlasmasini saglamak amaciyla düzenlenen Altin Karinca ödül töreni, Hilton Istanbul Bosphorus Hotel’de gerçeklesti. 10 kategoride toplam 375 proje ve uygulamadan 49’unun ödüllendirildigi törene, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri Tugçe Savas ile Rasih Konca, Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal Isler Müdürü Nejla Aslan, Nilüfer Belediyesi Basin Yayin ve Halkla Iliskiler Müdürü Dilhun Gültekin, ÇEKÜDER Baskani Kadir Can Kiraz ile dernek üyeleri ve festivalde görev alan Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal Isleri Müdürlügü çalisanlari da katildi.

 

            Törenin açilisinda konusan Marmara Belediyeler Birligi Baskani Tahir Büyükakin, çalisanlari tebrik ve tesvik etmeyi amaçladiklarini belirterek, “Sahnenin önünde hep belediye baskanlari durur. Ancak onlarin arkasinda hep emekçiler, gönüllüler ordusu vardir. Bugün onlarin günü. Hep beraber özverili takim çalismasiyla, birer karinca gibi çalisarak ürettigimiz isleri ve projeleri kutlamak, bunlarin arkasindaki fedakâr ekiplerimizi alkislamak için bir aradayiz. Basarili çalismalarin devamini diliyorum. Ödül alanlari kutluyorum” diye konustu. 

 

            Konusmalarin ardindan Altin Karinca ödülleri, sahiplerine verildi. Sahneye çikan Nilüfer Belediyesi ve ÇEKÜDER ekibine Altin Karinca ödülünü, Balikesir Büyüksehir Belediye Baskani Yücel Yilmaz verdi.


Pazartesi 3.8 ° / 0.5 °
Salı 2.7 ° / -3 °
Çarşamba 3.2 ° / -3.9 °