Milas Belediyesi’nde teknolojik dönüsüm sürüyor

Bünyesindeki tüm birimlerinde dijital dönüsüm seferberligi yürüten Milas Belediyesi, kurum tasinmazlarini Milas Akilli Merkez(MAM) sistemi sayesinde Cografi Bilgi Sistemleri(CBS) altyapisi ile yönetmeye basladi.
Güncel 14.11.2022 16:45:00 0

Bünyesindeki tüm birimlerinde dijital dönüsüm seferberligi yürüten Milas Belediyesi, kurum tasinmazlarini Milas Akilli Merkez(MAM) sistemi sayesinde Cografi Bilgi Sistemleri(CBS) altyapisi ile yönetmeye basladi.

 

Milas Belediyesi; kurum tasinmazlarinin takibi projesi kapsaminda kuruma ait tasinmazlari, kiradaki tasinmazlari, ecrimisiller ve park alanlarini belirleyerek sistem üzerinde kayit altina aldi. Sistem ile cografi konum bilgileri de olusturularak harita üzerinden takip edilmesi saglanirken, BelsisCAD sistemi araciligiyla sayisallastirilan tasinmazlarin, ecrimisillerin ve parklarin sahada tespit ve kontrolü için altyapi hazirlandi.

 

Bu dogrultuda gerçeklestirilen saha çalismasi ile alanlarin yerinde tespiti yapilarak, içerisinde yer alan ecrimisil ve kira alanlari tespit edildi, raporlandi ve fotograflandi.

 

Milas Akilli Merkez (MAM) Gayrimenkul Yönetim Sistemi teknolojik altyapisi ile saha çalismasinda elde edilen sözel veriler, sayisal ortama aktarilarak entegre bir sistem kuruldu. Ayni zamanda belediyede kullanilmakta olan Yönetim Bilgi Sistemi yazilimlari ile entegrasyon saglanarak, Analitik Bütçe ve Muhasebe, sicil, Kimlik Paylasim Sistemi, tahsilat, kira sistemleri ile online ve entegre çalismasi saglandi.

 

Bu sayede kuruma ait tüm tasinmaz islemlerinin tek bir sistem üzerinden gerçeklestirilmesiyle; tasinmaz kayitlarinin saglikli bir veri altyapisinda saklanmasi, gelir kayiplarinin engellenmesi, Sayistay raporlarinin alinmasi ve islemlerin Web, Mobil ve CBS ortamlarindan pratik bir sekilde yapilmasi ile zaman yönetimi ve verimli çalisilmasi saglandi.

 

Projenin devaminda; tüm Milas’a ait çalisma yapilarak Tek Adres Sistemi’ne geçilecek, böylelikle vatandaslarin belediyedeki is ve islemlerini hizlandirmak için belediyeye gelmeden web ve mobil cihazlardan üzerinden islem yapilmasi saglanacak, E-Belediye sistemi üzerinden Emlak, Çevre, Ilan Reklam beyanlari alinacak ve ayni zamanda vergi, harç vb. hata ve kayiplari minimuma indirilecek.


Pazartesi 3.8 ° / 0.5 °
Salı 2.7 ° / -3 °
Çarşamba 3.2 ° / -3.9 °