Plan ve Bütçe komisyonu görüşmeleri sert başladı!

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun tartışmasıyla başladı. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu görüşmenin başladığı esnada Naci Ağbal'a 'bana bak maliye bakanı' diye seslenince ortam gerildi.
Eklenme Tarihi: 21.01.2016 11:02:19 - Güncellenme Tarihi: 22.12.2019 15:04:55

Meclis Plan ve Bütçe görüşmeleri sert başladı. Görüşmelerin başladığı esnada CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu Maliye Bakanı Naci Ağbal'a 'bana bak maliye bakanı' diyerek sesini yükseltince ortam gerildi. CHP'li Erdoğdu'nun bu sözleri üzerine Bakan Naci Ağbal 'terbiyesiz' diyerek karşılık verdi. 

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile Maliye Bakanı Nabi Ağbal arasında sert tartışma yaşandı. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Bakan Ağbal'dan "Arkanıza dönün ve bürokratlarınıza yolsuzluk yapmayın deyin" şeklinde konuştu.

"BANA BAK MAKİYE BAKANI" SÖZLERİ TARTIŞMAYI ALEVLENDİRDİ

Bakan ise böyle bir şeye gerek olmadığını ifade etti. Bu esnada Erdoğdu'nun "Bana bak Maliye Bakanı" demesi ile bir anda ortam gerildi. Bakan Ağbal'ın kendisine "Terbiyesiz" dediğini belirten Erdoğdu, "Sensin terbiyesiz" diye karşılık verdi. Bakan Ağbal ise "Bana bak maliye bakanı" denmesinin terbiyesizlik olduğunu vurguladı. Erdoğdu sözlerinin terbiyesizlik olmadığını ifade ederken tartışma bir süre devam etti.

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda usul tartışması


CHP'Lİ ERDOĞDU TARTIŞMANIN ARASINDA SÖZLERİNİ TAMAMLADI

Eski Maliye Bakanı Zekeriya Temizel de Erdoğdu'yu sakinleştirmeye çalıştı. AK Partili milletvekilleri ile CHP'li Erdoğdu arasında çok sert ifadelerle tartışma sürdü. Erdoğdu, sert tartışmalar arasında konuşmasını tamamladı.

http://www.enpolitik.com/haber/86/plan-ve-butce-komisyonu-gorusmeleri-sert-basladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*