PKK'nın para kaynaklarına operasyon!

Doğu bölgelerinde PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ederken bugün İstanbul'da da bir şafak operasyonu düzenlendi. PKK militanlarına finansal destek sağlayan şehir yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Eklenme Tarihi: 21.01.2016 09:27:41 - Güncellenme Tarihi: 24.03.2020 16:09:50

Bugün sabaha karşı İstanbul'da düzenlenen şafak operasyonunda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi. İstanbul'da terör örgütü PKK'ya finansal destek sağlayan şehir yapılanmasına yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü PKK'ya yaptıkları faaliyetlerle finansal destek sağladıkları öne sürülen şüphelilerin yakalanması için özel harekat, çevik kuvvet ve polis helikopteri desteği ile eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Başta Kağıthane ve Esenyurt olmak üzere 22 ilçede 36 adrese düzenlenen operasyonda, 20'den fazla şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde aramalar yapıldı. Gözaltına alınan şüphelilerin kaçak mal ticareti, kumar oynatma, fuhuş yaptırma gibi işlerle uğraşan kişilerden para toplayarak, terör örgütüne aktardıkları öne sürüldü.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Operasyon kapsamında İstanbul dışında da 2 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

http://www.enpolitik.com/haber/76/pkknin-para-kaynaklarina-operasyon.html

Sizin Yorumunuz:

*
*