Kas Romatizmasında Kuru İğneleme Yöntemi

Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Vedat Altuntaş, kuru iğneleme tedavisinin kas romatizmalarında başarı oranının yüzde 95’lere ulaşabildiğini söyledi.
Eklenme Tarihi: 10.02.2016 10:04:20 - Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00:00
Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Vedat Altuntaş, kuru iğneleme tedavisinin kas romatizmalarında başarı oranının yüzde 95’lere ulaşabildiğini söyledi.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Alternatif Tedavi tekniklerinde birisi olan kuru iğneleme tedavisi hakkında konuşan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Vedat Altuntaş, kuru iğneleme tedavisinin, güvenli, yan etkisi olmayan, tedavi edici ve zararsız bir yöntem olduğunu söyledi. İğnenin, herhangi bir ilaç içermediğinden dolayı tedavi yönteminin alerjik reaksiyon ve yan etkilerin olmadığını belirten Altuntaş, “Bu tedavi en sık, Kas Romatizması da denen Miyofasyal Ağrı Sendromunda uygulanır. Kas romatizması, iskelet kasları olarak bilinen tüm çizgili kaslarda görülebilir. Yani vücudun hareketini sağlayan, eklemleri çalıştıran, tüm fiziki faaliyetlerimizde rol alan kaslardır bunlar.Hastanın muayenesi yapılıp, tanısı konduktan sonra, belli seanslar halinde planlanır. Tedavi boyunca o bölgeye ait faaliyetlerin azaltılması önerilir. Tedavinin süresi, yani kaç seans olacağı, problemin bulunduğu vücut bölgesinin genişliğine, rahatsızlığın ne kadar eski olduğuna, hastanın yaşına, başka hastalıkların eşlik edip etmediğine göre değişiklik gösterir. Bazen tek bir seans yeterli olabilmektedir. Fakat en sık 3-5 seans olarak planlanır. Nadir durumlarda tedavi 8-10 seansı bulabilir. Genellikle haftada 1 seans olarak uygulanır. Gereken durumlarda seans aralığı 4 ile 5 güne çekilebilmektedir. Kuru iğne ile tedavide, başarı oldukça yüksektir yüzde 95’lere varan olumlu sonuçlar hasta ve hekim açısından yüz güldürücüdür” dedi.
http://www.enpolitik.com/haber/5592/kas-romatizmasinda-kuru-igneleme-yontemi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*