Rusya: Putin'in Erdoğan'dan haberi var

Rus savaş uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesinin ardından Türkiye ile Rusya arasındaki kriz devam ediyor. Kriz devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Putin ile görüşme talebinde bulunduğu gündeme geldi. Açıklama yapan Kremlin sözcüsü Peskov, Putin'in Erdoğan'la görüşme isteğinden haberinin olduğu açıklandı.
Eklenme Tarihi: 01.02.2016 18:56:06 - Güncellenme Tarihi: 18.01.2020 19:32:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Putin'den görüşme talebinde bulunduğu gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme talebi hakkında bugün Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov açıklamada bulundu. Peskov, Putin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebinden haberinin olduğunu söyledi. 

Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle görüşmek istediğinden haberi olduğunu söyledi.

Peskov, gazetecilerin Erdoğan'ın kendisiyle görüşmek istediğinin Putin'e iletilip iletilmediğine dair sorusu karşısında, "Erdoğan'ın bu isteği Putin'e rapor edildi" dedi.

Ancak Peskov, böyle bir görüşmenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği sorulduğunda yanıt vermemeyi tercih etti.
Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan cumartesi günü yapılan açıklamada, bir Rus savaş uçağının 29 Ocak'ta Türk hava sahasını ihlal ettiği iddia edilmişti. Erdoğan da bunun ardından yaptığı bir açıklamada, 'Putin'le bizzat görüşmek istediğini' ifade etmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri ise Türk hava sahasının ihlal edildiği yönündeki iddiaları reddedip, bu açıklamaları 'propaganda' olarak tanımlamıştı.

http://www.enpolitik.com/haber/468/rusya-putinin-erdogandan-haberi-var.html

Sizin Yorumunuz:

*
*