PKK'lı canlı bomba yakalandı

Sur ve Cizre'de operasyonlar tüm hızıyla devam ederken bugün Hakkari'de önemli bir gelişme yaşandı. Hakkari Emniyet Müdürlüğü PKK'nın dağ kadrosundan gönderilen iki kadının tutuklandığını açıkladı. Dağ kadrosundan gönderilen kadınların örgüte eleman kazandırmak için çalıştığı öğrenildi.
Eklenme Tarihi: 01.02.2016 12:57:15 - Güncellenme Tarihi: 21.02.2020 20:19:32

Hakkari Emniyeti bugün iki teröristin yakalandığını açıkladı. PKK'nın dağ kadrosundan gönderilen iki kadının örgüte elaman kazandırmak için çalıştığı öğrenildi. 

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri, bölücü terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine  yönelik çalışmalar kapsamında Şemdinli ilçesinde şüphelendikleri araçta arama  gerçekleştirdi.

BİRİ CANLI BOMBA

Araçtaki 3'ü kadın 5 şüpheli gözaltına alındı, iki kadının terör  örgütünün dağ kadrosuna götürüldüğü belirlendi. Bu kadınlardan birinin canlı  bomba olacağını itiraf ettiği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden  4'ü tutuklandı, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

http://www.enpolitik.com/haber/443/pkkli-canli-bomba-yakalandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*