Aziz Yıldırım 'Mayıs'ta bırakmıyorum buradayım!'

Mayıs ayında Fenerbahçe Başkanlığını bırakması beklenen Aziz Yıldırım'dan flaş bir açıklama geldi. Sezon sonunda görevini bırakmayacağını söyleyen Yıldırım bu kararı ile herkesi şaşırttı.
Eklenme Tarihi: 30.01.2016 12:36:26 - Güncellenme Tarihi: 30.01.2016 12:36:26

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sezon sonunda görevinden ayrılacağını açıklamıştı. Aziz Yıldırım'dan konu hakkında önemli bir açıklama geldi. 

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen Divan Kurulu'nda bomba açıklamalarda bulundu. Sezon sonu görevi bırakmayacağını belirten Yıldırım, Nani'ye Çin'den çok yüksek bir teklif geldiğini belirtti. Aziz Yıldırım ayrıca Kulüpler Birliği ve TFF'ye de yeni yasa konusunda uyarılarda bulundu.

Aziz Yıldırım'ın Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"BIRAKMIYORUM, BURADAYIM"

Konuşmak istememin sebebi Fenerbahçe'nin geleceğiyle ilgili olmasıdır.

Mayıs ayında buradayım bırakmıyorum. Onu hiç söylemiyorum bile...

"AMATÖR ŞUBELER YÜK..."

18 senedir söylüyorum... Amatör şubeler bu kulübün yüküdür. 15 senedir söyleniyor, "Kanun çıkaracağız" deniyor olmuyor. Basketbol takımının bu sezon açığı 20 milyon eurodur. Bu parayı nereden bulacağız? Ya bankadan kredi alacağız, ya futboldaki paraları aktaracağız. Yüzme, kürek, atletizm açık veriyor. Yani futbıol ahriç 9 tane branş açık veriyor. 

"BİZ HABER YAPIYOR MUYUZ!"

Dünya şampiyonları çkarrdık, şampiyonluklar yaşadık. Ama artık karar verme zamanı gelmiştir. Bu kararı da Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyeleri verecektir.

Biz gereğini yaparız. Eleman da çıkarırız, kimseye de hesap vermeyiz. Fenerbahçe TV'den kaç kişi çıkarıldığı kimi ilgilendirir. Basın bu işleri bıraksın. Birçok kuruluş eleman çıkarıyor.  Biz haberini yapıyor muyuz?

"YAYIN GELİRLERİNE 'EVET' AMA BİLETİME BAŞKA İŞLERİME KARIŞMA"

Biz her yıl vergimizi ödüyoruz. Bu yıl 86 mı 96 mı milyon lira vergi ödedik. Nereden ödedik? Kendi gelirlerimizden... Futbol takımının UEFA kriterlerine uyulması gerekiyorsa, devlet ve federasyonun da destek olması lazım.

Stada 100 milyon dolar masraf yaptık, 49 senede 61 milyon dolar kira ödeyeceğiz. Devletten ricam gelip hesapları incelesinler, 100 milyon doları geri versinler. Kim tesisini yapmışsa devlet yardım etsin.

Süper Lig A.Ş'ye sadece yayın gelirleri için 'Evet' diyorum. Biletime başka bir şeyime karışamaz.

"KULÜPLER YASASI ÇIKACAK DA İÇİNDE NE VAR BİLMİYORUZ"

Kulüpler yasasında ne var? Bilmiyoruz. Ben Fenerbahçe Spor Kulübü başkanıyım bilmiyorum. Açıklasınlar. Bir sabah kalkacağız. Yasa çıkmış. Ne olacak? İnsanlar yine hapse girecek... Biz de "Neden böyle oluyor" diye yine tartışacağız. Kulüpler Yasası çıkaracaklarmış. Kulüp başkanlarını hırsız görüyorsunuz. Bunu önleyecek kanunlar zaten mevcut.

Sponsorla anlaşıp stadın ismini değiştirdiğin zaman yüzde 25'ini devlet alıyor. Sayıştay'dan yazı geldi, para istediler. Bize 125 Milyon Dolar teklif edildi. Havuz bozulmasın diye devam ettik. Ama gördük ki kur farkı 5 yılda her şeyimizi katladı.

Bunların çaresi olan sorunları çözmektir. Başka bir şey değil.

"HAVUZ BOZULMASIN' DEDİK, DEVAM ETTİK"

80 puanla şampiyon olursak yayın hakkında 33 milyon dolar alacağız. 2010'da bize 125 Milyon Dolar teklif edildi. Havuz bozulmasın diye devam ettik. Ama gördük ki kur farkı 5 yılda her şeyimizi katladı.

"BAVULUNU AÇAN KAÇIYOR, YAPTIKLARI HALTI BİLİYORLAR"

Yargıtay'daki dava sonuçlansın. Kişilere de kurumlara da dava açılacak. Türkiye'de neler oluyor kimse görmüyor. Sivil darbe yapacaklardı. Uçuruma götüreceklerdi  bu ülkeyi... Şimdi kaçıyorlar. Bavulunu alan kaçıyor. Ben bavulumu aldım, çocuğumu aldım, geldim.

"TÜRKİYE KUPASI HERKESE ZARAR"

Bu sene Türkiye Kupası için hocayla oturduk konuştuk. Gençleri oynattık. Antalya'da sakatlıktan çekindiği için daha fazla genç oynattı. Türkiye Kupası her kulüp için şampiyon olmazsan zarardır. Ya buna bir çare bulacaklar, ya da ceza da verseler katılmayacağız. Buna bir çare bulacaklar. Yayıncı kuruluş 'Üzülür, ağlar' yok. Geçen sene yayından aldığımız pay yüzde 11, Türkiye Futbol Federasyonu yüzde 14 alıyor. Benden fazla alıyor. Sonra UEFA görüyor, 'Zarar' diyor. 

"MENAJERLİK SİSTEMİNE KARŞIYIM"

Oyuncu belirli bir nakit para alacak. Onun dışında galip gelirse fazla alacak, berabere kalırsa yarısını, mağlup olursa da hiç almayacak. Çünkü puan alınca TFF'den pay alıyoruz. Bunları da gündeme getireceğim. Tüm kulüpler kendi bütçelerine göre ayarlamalar yapmalı. TFF başkanı da buradan duysun... Menajerler oyuncuya 'Gel benim oyuncum ol, seni Milli takım'a aldıracağım' diyor. Oradaki ilişkilerinden dolayı...  Bunlara karşıyız.

"TÜRK MEDYASI SÜREKLİ KARALIYOR"

Antep'te Hasan Ali orta sahada düşürdü. Kırmızı kart. Kuralı bilmiyorlar. 'Bariz gol şansı' dediler. Pozisyon orta sahada. Sonra 'sert hareketten atıldı' diye yazdırdılar. 

"NANİ'YE 20 MİLYON EURO VERDİLER, SATMADIK"

Nani için 20 milyon euro bonservis verdiler. Diretsek 25 milyona çıkarlardı.Çocuğa da 10 milyon euro verdiler. Gitmedi. Biz de satmadık. Nani'ye de teşekkür ederiz kaldığı için.

"EMENİKE 11 MİLYON EURO"

West Ham, Emenike'yi kiralamak istiyor. Biz 1 milyon euro kiralama bedeli istedik. Bonservis bedeli ise 11 milyon Euro.

"AFFETMEM!"

Bazı oyunculara geçen hafta 'Satılmışlar' dediler. Bakın bir daha olursa sizi stada sokmam. Ne kadar kızarsanız kızın. Oyunculara 'satılmış' diyenleri bir daha stada sokmam. Eski durumlara düşmeyelim.

http://www.enpolitik.com/haber/418/aziz-yildirim-mayista-birakmiyorum-buradayim.html

Sizin Yorumunuz:

*
*