Selçuk Özdağ " Hedeflerimize yürüyoruz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ yaptığı yazılı açıklamada Ak Parti hükumetinin 1 Kasım seçimi öncesinde verdiği vaatlerin hayata geçirildiğini belirtti. Özdağ yaptığı açıklamada "Bundan sonra da belli periyotlarda hazırlayacağımız kitapçıklarla vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi.
Eklenme Tarihi: 29.01.2016 17:24:29 - Güncellenme Tarihi: 09.03.2020 17:50:50

AK Parti'nin seçim vaatlerinde ve 64. Hükümetin eylem planında yer alan, bir ayda uygulamaya konulan çalışmalarla ilgili "1 Ayda Gerçekleştirilen Vaatler" başlığıyla kılavuz hazırlandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım seçimleri öncesinde kamuoyu ile paylaştığı vaatlerin bir bir hayata geçirildiğini belirtti.

Bu vaatlerin, vatandaşlarla paylaşılmasını ve geniş kitlelerin yapılan düzenlemelerden faydalanmasını sağlamak için kitapçık haline getirildiğini bildiren Özdağ, şunları kaydetti:

HEDEFLERİMİZE YÜRÜYORUZ

"Milletimizin ekonomik ve sosyal refahını en üst seviyeye çıkarma hedefimize doğru ilerlerken, çıkardığımız yeni kanun ve düzenlemelerden, yaptığımız ekonomik ve sosyal reformlardan tüm vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, gençlerimiz, çiftçilerimiz, ev hanımlarımız haberdar olsun istiyoruz. Yaptığımız düzenlemelerle ilgili merak edilen tüm soruların cevapları bu kitapçıkta yer alacak. Bundan sonra da belli periyotlarda hazırlayacağımız kitapçıklarla vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz."

1 ayda gerçekleştirilen vaatler

AK Parti'nin "1 Ayda Gerçekleştirilen Vaatler" başlığıyla basılan kılavuzu, parti teşkilatlarına ve ilgili sivil toplum kuruluşlarına gönderildi.

Hayata geçirilen uygulamalardan nasıl faydalanacağına ilişkin bilgilerin yer aldığı kitapçıktaki vaatlerin başlıkları, konularına göre şöyle:

"Gençlere proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek. Gençlere çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzde 20'si oranında destek. Gençlere 100 bin lira kredi desteği. Lisans öğrencilerinin 330 lira olan bursunun 400 liraya çıkarılması. Esnafa 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği. Seracıların tarımsal sulama abone grubuna dahil edilmesi. Çiftçilere seralarının modernizasyonu için faizsiz kredi desteği. Asgari ücretin bin 300 liraya yükseltilmesi. Tüm işçi ve Bağ-Kur emeklilerine bin 200 lira verilmesi."

http://www.enpolitik.com/haber/389/selcuk-ozdag-hedeflerimize-yuruyoruz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*