Oyunu tutmayan PKK o ili 'hain' ilan etti

Kanlı terör örgütü Siirt'i sokak çatışmalarına destek vermediği için hain ilan etti. Sokak çatışmalarına destek verilmediği için Batman'da tutunamayan ve bu ili hain ilan eden terör örgütü PKK, Siirt'te de büyük hüsrana uğradı. Siirtli vatandaşların PKK'nın oyununa gelmemesi ile birlikte hainler hayal kırıklığı yaşadı.
Eklenme Tarihi: 28.01.2016 13:21:02 - Güncellenme Tarihi: 28.01.2016 13:21:02

Daha önce Batman'da karışıklık çıkarmak isteyen PKK militanları bu ilde hayal kırıklığı yaşamışlardı. Siirt'te sokak çatışmaları çıkarmak isteyen PKK halktan istediği cevabı alamayınca Siirt'i hain ilan etti. 

PKK'nın dağ kadrosundan 50-60 kişilik gruplarla Siirt'e gelip şehirde olaylar çıkarmak isteyen teröristlere, karşı duruş sergiledi. Polise ihbar telefonu yağarken şehre inen teröristler geldikleri yoldan kaçtı.

Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'de operasyonlar devam ederken PKK'lılar Siirt'i de karıştırmak istedi. Dağ kadrosundan 50-60 kişilik gruplarla şehre inen grup hem saldırı planlayıp hem de halkı kışkırtmak istediler. Teröristlerden 5'i etkisiz hale getirildi. Diğerleri de halktan destek göremedikleri için Tillo kırsalından geldikleri yere geri kaçtılar.

VATANDAŞ POLİS İŞBİRLİĞİ

Olayların başladığı ilk günden beri polis ve askere sahip çıkan Siirtliler günlerdir 155'e ihbar yağdırıyor. Adeta telefonların kitlenme noktasına geldiği ilde polis, ihbarlar sayesinde PKK'ya nefes aldırmadı.

SİİRT DE HAİN İL İLAN EDİLDİ

PKK'lıların bütün planlarının deşifre edildiği Siirt'e örgütün önde gelen isimleri de kızgın. Siirt PKK tarafından hain il ilan edildi. Güvenliğin en üst düzeyde tutulduğu ilde heronlar teröristlere göz açtırmıyor. Şehrin en yüksek bölgesinde askerler nöbete devam ediyor. Vatandaşın desteğiyle gözünü açamayan PKK, askerin nöbet tuttuğu bazı yerlerde hendek kazmak istemiş fakat anında yapılan müdahaleyle şehirde çıkacak olası olaylar önlenmişti.

http://www.enpolitik.com/haber/336/oyunu-tutmayan-pkk-o-ili-hain-ilan-etti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*