İYİ Partili Türkkan ve Cesur'dan 'sokağa çıkma yasağı' talebi 

Eklenme Tarihi: 16.03.2020 09:03:45 - Güncellenme Tarihi: 04.04.2020 11:56:08

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ve Isparta Milletvekili Aylin Cesur, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı çıkarılmasını talep etti.

İYİ Parti Grupbaşkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya koronavirüs nedeniyle Türkiye'de sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi çağrısında bulundu.    

Türkiye’de koronavirüse yönelik tedbirlerin artırılmasının, son olarak, bar, gece kulübü, pavyon ve diskoteklerin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulma kararının ardından İYİ Parti’den "OHAL ve sokağa çıkma yasağı ilan edilsin" çağrısı geldi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve Isparta Milletvekili Aylin Cesur, sosyal medya hesaplarından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı Twitter'dan etiketleyerek konuyla ilgili taleplerini yazdı. 

İki vekil de mesajlarında Koronavirüs'ün hızla yayıldığı ve 1809 kişinin yaşamını yitirdiği İtalya’yı örnek göstererek, durumun daha kötüleşmesinin önüne geçmek için bu tedbirlerin şart olduğunu yazdı.

Aylin Cesur, sokağa çıkma yasağının 15 gün uygulanmasını isterken, Lütfü Türkkan yasağın yarından itibaren geçerli olması gerektiğini belirtti. 

 

http://www.enpolitik.com/haber/320263/iyi-partili-turkkan-ve-cesurdan-sokaga-cikma-yasagi-talebi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*