İspanya Başbakan Yardımcısı karantinada!

Eklenme Tarihi: 12.03.2020 15:27:44 - Güncellenme Tarihi: 29.03.2020 03:23:11

 İspanya'nın başbakan yardımcısı Pablo Iglesias, karantinaya alındı. Iglesias'ın Eşitlik Bakanı olan kız arkadaşı Irene Montero'da corona virüsünün tespit edilmesinin ardındna önlem amaçlı olarak karantinaya alındığı açıklandı.

İspanya'da Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Eşitlik Bakanı Irene Montero'ya yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Açıklamada, Montero’nun partneri Başbakan Yardımcısı Pablo Iglesias'ın da tedbir amaçlı karantinada olduğu ifade edildi. Iglesias ile Montero’nun üç çocuğu bulunuyor.

Öte yandan eski İspanya Meclis Başkanı ve bir dönem Sağlık ve Bayındırlık Bakanlığı yapan Ana Pastor'da da koronavirüs tespit edildiği açıklandı. Pastor'un evinde karantinada bulunduğu ve sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

İspanya'da aşırı sağ görüşlü Vox Partisinin Genel Sekreteri Javier Ortega Smith-Molina'da da koronavirüs çıkmıştı.

Başbakan soruları dijital ortamda yanıtlayacak

Bu arada Başbakan Pedro Sanchez'in de salgın dolayısıyla basın toplantılarını video konferans aracılığıyla yaparak, gazetecilerin sorularını dijital ortamda yanıtlayacağı duyuruldu.

İspanyol Meclisi, koronavirüs vakalarından dolayı bir hafta süreyle çalışmalarına ara verme kararı almıştı.

İspanya'da koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 56'ya çıkarken yarısı başkent Madrid'de olmak üzere 2 bin 200'den fazla vaka bulunuyor.

http://www.enpolitik.com/haber/320189/ispanya-basbakan-yardimcisi-karantinada.html

Sizin Yorumunuz:

*
*