Gelecek Partili Kani Torun: "Rusya ile yapılan tüm anlaşmalar gözden geçirilmeli"

Eklenme Tarihi: 09.03.2020 12:38:07 - Güncellenme Tarihi: 28.03.2020 11:17:54

Putin’in Erdoğan’ı iki dakika boyunca beklettiği görüntülerin dün Rusya Devlet Televizyonu’ndan yayınlanması toplumun her kesimi tarafından tepkiyle karşılandı. Özellikle sosyal medyada Rusya’ya ve Putin’e tepkiler çığ gibi büyürken, Rusya’nın yaptığı nezaket ve terbiyeden yoksun davranışlara mukabele edilmesi yönünde görüş birliği oluştu.

Rusya’nın yaptığı küstahlığa bir tepki de Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu (PİK) Başkanı Cemalettin Kani Torun’dan geldi. Torun, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede, Putin’in davranışını “diplomatik skandal” olarak nitelerken “Rusya ile yapılan ve hepsi aleyhimize işleyen tüm ekonomik anlaşmalar gözden geçirilmelidir.” dedi. 

İşte Torun'un o değerlendirmesi: 

"Putin’in @RTErdogan  ve heyetini 2 dk ayakta bekletmesi diplomatik skandaldır. Bunun Devlet TV dan yayınlanması ise Türk milletine hakarettir. Bu hakarete cevap olarak Rusya ile yapılan ve hepsi aleyhimize işleyen tüm ekonomik anlaşmalar gözden geçirilmelidir.

Nükleer santralda anlaşma dışı verilen 40 milyar doların üstündeki vergi ayrıcalığı hemen iptal edilmelidir. Gaz anlaşması revize edilmelidir.İhracatı büyük ölçüde petrole dayanan Rusya’nın petrol fiyatlarının 30$ ın altına indiği bir dönemde canını en çok ekonomi acıtır."

http://www.enpolitik.com/haber/320135/gelecek-partili-kani-torun-rusya-ile-yapilan-tum-anlasmalar-gozden-gecirilmeli.html

Sizin Yorumunuz:

*
*