Gelecek Partisi'nden tahrip edilen Hristiyan mezarlığı tepkisi: 'Bu bir nefret suçudur, kabul edilemez'

Eklenme Tarihi: 20.02.2020 10:22:19 - Güncellenme Tarihi: 26.03.2020 20:33:58

Gelecek Partisi  Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, Ankara'nın Mamak İlçesi Ortaköy Mahallesi muhtarı ile tahrip edilen Hristiyan mezarlarına ilişkin görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmeyi gerçekleştiren Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Hakverdi Altuğ, daha sonra Ortaköy Mezarlığını ve mezarlık Müdürünü ziyaret etti ve konuya dair yetkililerden bilgi aldı.

Altuğ, burada yaptığı açıklamada, "Bu bir nefret suçudur ve kabul etmemiz mümkün değildir. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan her kesin can ve mal güvenliği devletimize aittir. Yetkililerden Hıristiyan mezarlarını tahrip edenleri bir an önce bularak adalete teslim etmelerini bekliyoruz. Mezarlarına tahrip edilen ailelere tekrar baş sağlığı diliyorum. Ayrıca tahrip edilen mezarları onaran Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Bir daha böyle hadiselerin meydana gelmemesi için gerekli tedbirleri alacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?

Ankara’da bulunan Ortaköy Mezarlığı’nda 66 mezardan Hıristiyanlara ait olan 19’u tahrip edimiş, mezarlarda ciddi hasarlar meydana gelirken, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen 16-17 yaşlarında beş genç gözaltına alındı.

 

haber: enpolitik/ Melek S. Tunç

http://www.enpolitik.com/haber/319720/gelecek-partisinden-tahrip-edilen-hristiyan-mezarligi-tepkisi-bu-bir-nefret-sucudur-kabul-edilemez.html

Sizin Yorumunuz:

*
*