28 Şubat'çılar zincir vuramamıştı! Gelecek Partili Temurci'den kayyum tepkisi

Eklenme Tarihi: 22.01.2020 01:15:33 - Güncellenme Tarihi: 27.01.2020 16:41:50

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Türkiye’nin köklü vakıflarından Bilim ve Sanat Vakfı’na  (BİSAV)kayyum atanmasına tepki gösterdi.

28 Şubatçıların zincir vuramadığı vakfın AK Parti iktidarı tarafından yok edilmeye çalışıldığını belirten Selim Temurci, “Türkiye’de herkesi bu adaletsiz ve haksız uygulamaya karşı, biz buradayız demeye davet ediyorum. Sesimizi duyan var mı?” dedi.

'Milletimizin vicdanına havale ediyoruz'

40 yıllık geçmişiyle ülkemizin en önemli bilim ve düşünce kuruluşu olan Bilim Sanat Vakfı’na kayyım atanmış. 

Bir dönem “açık üniversite” olarak adlandırılan BSV; başörtüsü zulmü nedeniyle eğitim göremeyen kızlarımızın, hepimizin sığındığı bir limandı.

Bu ülkede 28 Şubatçıların zincir vuramadığı BSV’yi; adalet, demokrasi, hak ve özgürlük diyerek iktidara gelenler yok ediyor.

“Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem” dizelerinden güç alanların; bugün nasıl bir güç zehirlenmesi içinde bulunduklarını ibretle izliyoruz.

On binlerce gencimizin yetiştirildiği müstesna bir bilim yuvasına kilit vurmaya kalkanları Rabbimize ve milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

İçimizi acıtan; bu zulüm ve haksızlıklar karşısında susan ve “zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır” düsturunu unutanlardır.

 

http://www.enpolitik.com/haber/319024/28-subatcilar-zincir-vuramamisti-gelecek-partili-temurciden-kayyum-tepkisi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*