Bülent Arınç'tan Gelecek Partisi yorumu: Beyanda bulunmak istemiyorum

Eklenme Tarihi: 14.12.2019 15:02:28 - Güncellenme Tarihi: 21.12.2019 10:57:29

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç , eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulan yeni partiye ilişkin değerlendirmede bulundu. Arınç, "Ben AK Parti'nin gövdesi içinden başka partilerin çıkmasını ve AK Parti'ye rakip olmasını uygun görmediğimi ifade ettim" dedi.

 

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) düzenlediği 28. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi'ne katılan Arınç, toplantının sonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

"HERHANGİ BİR BEYANDA BULUNMAYACAĞIM"

Davutoğlu öncülüğünde Gelecek Partisi'nin kurulduğunun hatırlatılması üzerine Arınç, bunu basından takip ettiğini belirterek, "Kısmen konuşmaları da dinledim. Kurucusu geçmiş başbakanımızdır. Birlikte de çalıştık. Ancak ben AK Parti'nin gövdesi içinden başka partilerin çıkmasını ve AK Parti'ye rakip olmasını uygun görmediğimi ifade ettim. Halen bu düşüncedeyim. Bu düşüncemi ifade ettikten sonra kurulan parti hakkında herhangi bir beyanda bulunmayacağım." ifadelerini kullandı.

"BEN AK PARTİ İÇİN ÇALIŞACAĞIM"

Arınç, gazetecilerin, Ali Babacan'ın da parti kuracağını hatırlatması üzerine, "Anlaşılıyor ki bir başka parti daha kurulacak. Türk siyaseti kendi mecrasında böyle bir çalışmayı görecek. Ben AK Parti'nin güçlenmesini, AK Parti iktidarının devam etmesini, Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanlığı statüsünün korunmasını isteyen bir insanım. Bu doğrultuda çalışmalarıma devam edeceğim." diye konuştu.

 

kaynak: cumhuriyet 

 

http://www.enpolitik.com/haber/318196/bulent-arinctan-gelecek-partisi-yorumu-beyanda-bulunmak-istemiyorum.html

Sizin Yorumunuz:

*
*