CHP MYK, "Saray'a giden CHP'li" gündemiyle olağanüstü toplandı

Muharrem İnce'nin Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iddiaları üzerine CHP MYK olağanüstü toplandı. Toplantının ardından açıklama yapan parti sözcüsü Faik Öztrak, "Bu operasyonun amacı gayet açıktır. Amaç CHP'de karışıklık çıkarmak, kumpas kurmaktır" dedi.
Eklenme Tarihi: 23.11.2019 14:21:00 - Güncellenme Tarihi: 09.01.2020 00:41:34

Gazeteci Rahmi Turan'ın " Beştepe'ye giden CHP'li Muharrem İnce" açıklamasının ardından hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hem de Muharrem İnce'den gelen açıklamalar sonrası CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) olağanüstü gündemle toplandı. Toplantının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu. Rahmi Turan'ın haber kaynağı olduğunu söylediği Talat Atilla'ya seslenen Öztrak, "Bilgiyi kimden aldığını açıklasın" dedi.

"Erdoğan-İnce Beştepe'de görüştü" iddialarının ardından CHP MYK olağanüstü toplandı. Toplantıda Beştepe'ye giden CHP'li tartışması da ele alındı. Toplantı sonrası CHP Sözcüsü Faik Öztrak gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Öztrak şunları söyledi:


"AMAÇ CHP'DE KARIŞIKLIK ÇIKARMAK"


-Gazeteci Rahmi Turan bu bilgiyi Saray'a yakın bir kaynaktan aldığını söyledi. Sonrasında da kaynağını açıkladı. Bu operasyonun amacı gayet açıktır. Amaç CHP'de karışıklık çıkarmak, kumpas kurmaktır. Operasyon saray menşeilidir.

-Saray memurlarının operasyonuyla CHP'yi dizayn etmek kimsenin haddi değildir. CHP'yi dizayn edecek tek bir güç vardır. O da delegelerimizdir.


SORU KABUL ETMEDİ


Kısa basın toplantısının ardından gazetecilerden soru almayacağını belirten Öztrak, toplantıyı bitirdi.


kaynak: son dakika

http://www.enpolitik.com/haber/317751/chp-myk-saraya-giden-chpli-gundemiyle-olaganustu-toplandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*