Şule Çet davasında sanıklar için istenen cezalar belli oldu!

Şule Çet'in ölümüyle ilgili Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Çağatay Aksu ve Berk Akad için 'müebbet' hapis cezası istedi. Davanın duruşması 4 Aralık'a ertelendi.
Eklenme Tarihi: 20.11.2019 13:44:00 - Güncellenme Tarihi: 06.01.2020 06:01:38

Ankara'da Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in (23), geçen 29 Mayıs'ta bir plazanın 20'nci katından şüpheli şekilde düşerek ölmesiyle ilgili tutuklu sanıklar Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) yargılanmasına devam edildi. Davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Çağatay Aksu ve Berk Akad için 'müebbet' hapis cezası istedi.


SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI


Şule Çet'in Ankara'daki bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek ölmesine ilişkin davada savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Savcı, sanık Çağatay Aksu'nun kasten öldürme, cinsel saldırı ve hürriyeti yoksun bırakma suçlarından cezalandırılmasını istedi. Savcı, sanık Berk Akand'ın sanık Aksu'ya yardım ettiğinin anlaşıldığını belirterek, Aksu ile aynı suçlardan cezalandırılmasını talep etti. Her iki sanığın da müebbet hapsin yanı sıra ayrıca hapis cezasına çarptırılması istendi.DURUŞMA ERTELENDİŞule Çet'in ölümüyle ilgili Berk Akand ve Çağatay Aksu'nun yargılandığı davanın duruşması 4 Aralık tarihine ertelendi.


kaynak: dha

http://www.enpolitik.com/haber/317672/sule-cet-davasinda-saniklar-icin-istenen-cezalar-belli-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*