EYT yasası çıkacak mı? Erdoğan tartışmalara son noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT konusunda yeni bir açıklama yaparak, "Yapmayacağım, seçim kaybetsem bile bu işte yokum." dedi.
Eklenme Tarihi: 16.11.2019 15:30:00 - Güncellenme Tarihi: 16.11.2019 15:31:10

Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri Toplu Açılış Töreni'nde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Erdoğan EYT yasasının çıkmayacağını söyledi.

Erdoğan EYT konusunda şu açıklamayı yaptı:

Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim başımıza erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödeyecek ve ödedi. Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın.


"SEÇİMİ KAYBETSEK DE OLMAYACAK"


Erken emekli olup ikinci iş arayacak ve işsizliğin yükselmesine neden olacak. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum, beni bu yola teşvik etmeyin. Seçimi kaybetsek de olmayacak. İskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı."kaynak: son dakika

http://www.enpolitik.com/haber/317569/eyt-yasasi-cikacak-mi-erdogan-tartismalara-son-noktayi-koydu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*