Davutoğlu'ndan flaş yeni parti açıklaması!

Yeni parti kurma çalışmaları sürdüren Ahmet Davutoğlu, Saadet Lideri Karamollaoğlu ile görüştükten sonra açıklama yaptı. Davutoğlu "Sayın Babacan'la da biz her şeyden önce dostuz, isterdik ki hep beraber olalım ama bu mümkün olmadı." dedi.
Eklenme Tarihi: 07.11.2019 18:26:00 - Güncellenme Tarihi: 08.02.2020 11:17:33

Yeni parti kurma çalışmaları sürdüren Ahmet Davutoğlu, Saadet Lideri Karamollaoğlu'na iade-i ziyarette bulundu. Karamollaoğlu ile Davutoğlu baş başa yapılan görüşmenin ardından basının karşısına geçti.

Davutoğlu açıklamasında, "Sayın Babacan'la da biz her şeyden önce dostuz, isterdik ki hep beraber olalım ama bu mümkün olmadı" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni parti çalışmalarını sürdürmeye devam eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile partisinin genel merkezinde bir araya geldi.

Karamollaoğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Saadet Partisi Eğitim Merkezi'nin girişinde karşıladı.

İki isim baş başa görüşmenin ardından kameralar karşısına geçti.

Burada konuşan Ahmet Davutoğlu ?Yeni bir siyasi hareket inşa edeceğimizi açıklamıştık. Önemli bir taslak ortaya çıktı. Kurucular heyetinin ortaya çıkmasından sonra ortaya çıkacak bir niyet. Son iki ayda bir çok kişiyle konuştuk. Çok büyük bir mutluluk ve önemli bir kazanım olarak bütün bunları göz onunda bulundurarak bir liste hazırlayacağız ama bütün bunlar bizi ağzımızdan ifade edilmedikçe gündeme alınmamalı. Yıl sonuna kadar bu süreç tamamlanacak. Takvim işliyor. İnşallah en kısa sürede bu süreci tamamlayacağız. Sayın Karamollaoğlu ile dostluğumuz geçmişe dayanır. Hepimizin özellikle koruması gereken insani ilişkilerdir, sayın Babacan?la da biz her şeyden önce dostuz, isterdik ki hep beraber olalım ama bu mümkün olmadı. Bizim için kendi partimizin sağlıklı oluşması tek hedeftir. Her türlü görüşe açığız.? dedi.

Davutoğlu?ndan Şehir Üniversitesi açıklaması

Şehir Üniversitesi 40 yıllık bir emeğin ürünüdür. 12 Eylül ve 28 Şubat şartlarında geri adım atmayan Bilim Sanat Vakfının birikimini yansıttığı ticari kaygıları olmayan bir üniversitedir. Eğer bu bir siyasi hesaplaşmaysa biz buradayız, bizimle hesaplaşsınlar. Binlerce akademisyenin ve öğrencinin geleceğini kimse siyasi malzeme yapmasın.http://www.enpolitik.com/haber/317386/davutoglundan-flas-yeni-parti-aciklamasi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*