Bülent Arınç: Cumhurbaşkanımızın eleştirisini saygı ve takdirle karşılıyorum

Bülent Arınç: "Yanlış uygulamadan mağdur olanların çektiği ızdırabı anlatmak için kullandığım cümle. Bunu çıplak olarak alırsanız yanlış anlamalara götürecek bir cümle. Cumhurbaşkanımızın eleştirisini saygıyla, takdirle karşılıyorum" dedi.
Eklenme Tarihi: 07.11.2019 17:14:00 - Güncellenme Tarihi: 15.01.2020 15:58:58


Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, ?KHK faciadır? şeklindeki açıklamasına ilişkin olarak ?Yanlış uygulamadan mağdur olanların çektiği ızdırabı anlatmak için kullandığım cümle. Bunu çıplak olarak alırsanız yanlış anlamalara götürecek bir cümle. Cumhurbaşkanımızın eleştirisini saygıyla, takdirle karşılıyorum? dedi. 

Arınç, Iğdır Üniversitesi?nde düzenlenen bir konferansa katıldı. Konferans sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arınç, ?KHK faciadır? şeklindeki açıklamasına yöneltilen eleştirileri değerlendirdi.

?Birkaç gün evvel bazı konuları içeren konuşma yaptım, videolar halinde yayınlandı. Bunun içinden sadece bir cümleyi alarak, eleştiriler, yorum farklarıyla yanlış yorumlayanlar, kötü niyetli olarak istismar edenler oldu. ?KHK bir faciadır? cümlesi, konuşmamın içinde geçiyor? diyen Arınç, şöyle devam etti:

?Başına, sonuna dikkat edilirse konuşmanın bütünü incelenirse bunların muhatabının Kanun Hükmünde Kararnameleri (KHK) çıkaran hükümet olmadığı, olağanüstü hal döneminde çıkan bu kararnamelerin olağanüstü hal kalktıktan sonra yargıya giderek, beraat etmiş, soruşturma sonrası takipsizlik kararı almış, hakkında soruşturma açılmamış insanlara bir an evvel iade işlemlerinin uygulanmasına yöneliktir. Evet ?KHK faciadır? cümlesi var; ama bunun önü ve arkası dinlenirse yanlış uygulamadan mağdur olanların çektiği ızdırabı anlatmak için kullandığım bir cümledir. Eğer bu cümleyi çıplak olarak alırsanız yanlış bir cümledir, yanlış anlamalara götürecek cümledir. Sayın Cumhurbaşkanımızın eleştiren konuşmasını saygıyla takdirle karşılıyorum.?

http://www.enpolitik.com/haber/317383/bulent-arinc-cumhurbaskanimizin-elestirisini-saygi-ve-takdirle-karsiliyorum.html

Sizin Yorumunuz:

*
*