Tartışmalı ziyaret netleşti: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile telefonda görüştü...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Görüşmede liderler, Trump'ın daveti üzerine 13 Kasım'da Washington'da bir araya geleceklerini teyit etti. İkili ayrıca bölgesel gelişmeleri ele aldı.
Eklenme Tarihi: 07.11.2019 09:58:00 - Güncellenme Tarihi: 01.02.2020 23:48:02

Trump, Twitter'dan paylaştığı mesajda Erdoğan ile "çok iyi bir telefon görüşmesi" gerçekleştirdiklerini duyurdu. Amerikan Başkanı, Erdoğan'ın aralarında El Bağdadi'nin eşi ve kızkardeşinin de bulunduğu çok sayıda Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyesinin ele geçirildiğini kendisine ilettiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "ABD Başkanı Donald Trump ile ikili ilişkilerimizi ve bölgemizdeki meseleleri ele aldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından ABD Başkanı Trump ile yaptığı görüşmeye ilişkin paylaşımda bulundu. İkili ilişkiler ile bölgedeki meselelerin ele alındığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede terörle mücadele ve ülkelerimiz arasındaki ticari hedefler başta olmak üzere, birçok konuda atacağımız adımları değerlendirdik. 13 Kasım'da ABD'ye gerçekleştireceğimiz ziyaretle birlikte, bugün yapmış olduğumuz telefon görüşmesinin ikili ilişkilerimiz ve bölgesel meselelerle ilgili hayırlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

http://www.enpolitik.com/haber/317365/tartismali-ziyaret-netlesti-cumhurbaskani-erdogan-trump-ile-telefonda-gorustu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*