Trump ikametgahını taşıdı: New York Valisi 'kurtulduk zaten vergilerini ödemiyordu'

ABD Başkanı Donald Trump, ikametgah adresini doğduğu şehir New York'tan Florida'ya taşıdığını duyurdu.
Eklenme Tarihi: 02.11.2019 12:55:00 - Güncellenme Tarihi: 15.01.2020 09:22:02

Trump, New York'ta halkın ve siyasilerin kendisine kötü davrandığını belirterek, "Milyonlarca dolar vergi ödüyorum ancak kötü muamele görüyorum." diye konuştu.

Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Trump New York'u sevdiğini ve her zaman seveceğini dile getirerek, "Bundan nefret ediyorum ama bu kararı almak zorunda kaldım, ancak tüm taraflar açısından daha iyi bir seçimdi. Her zaman New York'a ve onun güzel halkına yardım etmeyi sürdüreceğim. Bu şehrin kalbimdeki yeri her zaman çok özel kalacak." dedi.

Trump, "Ancak ailem ve ben ikametgahımızı Florida'nın Palm Beach kenti yapacağız. New York'a ve halkına çok değer veriyorum, vereceğim de ancak her yıl şehre, eyalete ve yerel yönetimlere milyonlarca dolar vergi ödememe rağmen hem şehrin hem de eyaletin siyasi liderleri tarafından kötü muamele görüyorum" diye sözlerine ekledi.

Trump, ayrıca Beyaz Saray'da 5 yıl daha görev yapmayı umduğunu ifade etti.


New York Valisi Cuomo: Kurtulduk, zaten vergilerini ödemiyor gibiydi


Bu gelişme sonrası açıklama yapan New York Valisi Andrew Cuomo, Trump'a hitaben "Kurtulduk, zaten sayın Trump vergilerini ödemiyor gibiydi. Florida artık tamamen senin." açıklamasını yaptı.

Trump'ın New York'ta özlenmeyeceğini dile getiren Cuomo, "Gerçek bir New Yorklu olmak istiyorsanız, her şeyi kucaklayıcı olmak zorundasınız, kutuplaştırmaya ve bölücülüğe izin vermeyiz." diye konuştu.

http://www.enpolitik.com/haber/317253/trump-ikametgahini-tasidi-new-york-valisi-kurtulduk-zaten-vergilerini-odemiyordu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*