Nuri Pakdil'in cenazesinde dikkat çeken isimler

Ankara'da üst solunum yolu enfeksiyonu tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren yazar Nuri Pakdil, düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.
Eklenme Tarihi: 20.10.2019 10:03:00 - Güncellenme Tarihi: 06.03.2020 22:41:40

Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar, şair ve düşünür Nuri Pakdil, Hacı Bayram Veli Camisi'nde kılınan cenaze namazı ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in kıldırdığı cenazeye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanı sıra Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, milletvekilleri ile AK Parti'den ayrılarak yeni parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yine parti kurma çalışmaları yürüten eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın da katılması dikkat çekti.  

İkindi namazı ardından kılınan cenaze namazını Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı. Cenaze namazı sonrası lise öğrencesi Enes Ocaklı, Nuri Pakdil?in 'Kudüs' şiirini okudu.

Namazın ardından üzerine Filistin?i simgeleyen 'Puşi' konulan Pakdil'in tabutu omuzlara alındı. Tacettin Dergahı?na götürülen Pakdil, burada toprağa verildi.

BABACAN UZUN ZAMAN SONRA GÖRÜNDÜ

AK Parti'den istifa ederek yeni parti kuracağını ilan eden Ali Babacan'ın uzun bir aradan sonra görünmesi dikkat çekti.  Ayrıca cenazede Babacan'la birlikte hareket eden Beşir Atalay da yer aldı.

http://www.enpolitik.com/haber/316922/nuri-pakdilin-cenazesinde-dikkat-ceken-isimler.html

Sizin Yorumunuz:

*
*