'Eğer bu ülkeyi seviyorsan cevap bekliyorum' Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 7 soru

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kritik 7 soru sordu.
Eklenme Tarihi: 09.10.2019 10:36:00 - Güncellenme Tarihi: 22.01.2020 06:19:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kritik 7 soru sordu.

Kılıçdaroğlu, "Eğer bu ülkeyi seviyorsa, gerçekten bu ülke için çalışıyorsa bu 7 soruya cevap istiyorum" dedi. 

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN ERDOĞAN'A SORDUĞU SORULAR;

1- Bir zamanlar dost olduğumuz Suriye ile durup dururken neden kavgalı hale geldik. Sana Suriye'nin iç işlerine karış diyen kimdi?

2- Suriye'deki teröristlere Türkiye üzerinden silah gönderenler kimlerdi? Bu gayrimeşru yolu sana önerenler kimlerdi? Hala senin yanındalar mı? Bu silahları sana kim gönderdi?

3- Türkiye üzerinden Suriye'ye geçen teröristlere geçiş telkinini kim yaptı?

4- Fırat'ın doğusundaki tutuklu IŞİD teröristlerini devralmaya kalkıyorsun. Biz teröristlerin bekçisi miyiz? Bu tablo Türkiye'ye yakışıyor mu?

5- Suriyeli sığınmacıların maliyeti bize 40 milyar dolar. Peki Suriye bataklığının Türkiye'ye maliyeti ne kadar?

6- Amerika ile bir telefon görüşmesi üzerine mutabakat sağladığın anlaşılıyor. Ama Trump tehdit edecek kadar cüretkar. Ne için söz verdin? Haddini aşmayacağın nokta nedir?

7- Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanlığını hala sürdürüyor musun? Eş başkanlığının Türkiye'ye ne faydası oldu?http://www.enpolitik.com/haber/316677/eger-bu-ulkeyi-seviyorsan-cevap-bekliyorum-kilicdaroglundan-erdogana-7-soru.html

Sizin Yorumunuz:

*
*