Mansur Yavaş Gökçek'i mahkemeye verdi! 'Halkta asılsız korku ve panik yaratmaya çalışıyor'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.
Eklenme Tarihi: 03.10.2019 14:39:00 - Güncellenme Tarihi: 03.10.2019 14:42:26

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan?ın talimatı ile görevinden istifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Yavaş, Gökçek?in Ankara?nın içme sularıyla ilgili sosyal medya ortamı Twitter'da halkı korku ve paniğe sürükleyecek asılsız iddialarda bulunduğunu belirtti.

Yavaş, 'Hiçbir bilimsel veriye dayanmadan, somut bir kaynak göstermeksizin Ankara'da şebeke suyundan kaynaklanan hastalıklar oluştuğunu iddia ederek, halkta korku ve panik yarattığı' gerekçesi ile Gökçek'i mahkemeye vererek kamu davası açılmasını talep etti.

Öte yandan, savcılığın kabul ettiği mahkeme tutanağında, hastalığa dair hiçbir rapor, bilimsel veri ve kanıtın söz konusu olmadığı vurgulanıyor.


http://www.enpolitik.com/haber/316529/mansur-yavas-gokceki-mahkemeye-verdi-halkta-asilsiz-korku-ve-panik-yaratmaya-calisiyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*