Dilipak: Servet ve iktidar Müslümanları bozdu

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Müslümanlığa değindiği bugünkü yazısında servet ve iktidarın Müslümanları bozduğunu belirtti.
Eklenme Tarihi: 26.09.2019 09:18:00 - Güncellenme Tarihi: 21.02.2020 03:20:08

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, müslümanlığa değindiği bugünkü yazısında "Servet ve iktidar Müslümanları bozdu. Müslümanım diyenlerin serveti ve gücü, aklının ve imanının önüne geçince çok büyük bir savrulma yaşandı ve iktidar ve servete ulaşmak için birbirleri ile yıkıcı bir rekabete giriştiler" dedi.

Yeni Akit gazetesi yazar Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında Müslümanlık kimliğinin aşındığını öne sürdü.

"Birçok Müslüman görünümlü kişi, aslında bugün Müslümanların yüz karası ve insanlar onlara bakıp Müslümanlıktan soğuyorlar" diyen Dilipak, şunları söyledi:

"Servet ve iktidar Müslümanları bozdu. Müslümanım diyenlerin serveti ve gücü, aklının ve imanının önüne geçince çok büyük bir savrulma yaşandı ve inandıkları gibi yaşamayı bırakıp, yaşadıkları gibi inanmaya, iktidar ve servete ulaşmak için birbirleri ile yıkıcı bir rekabete giriştiler.

Müslüman görünümlü bu fasıklar topluluğu, tövbe etmek, günahlarından sıyrılmak yerine, karşısındakilerin geçmişteki yanlışlarını, düşmanlıklarını hatırlatarak, insanlara ölümü gösterip onları hastalığa razı etmeye, onların kendilerinden çok daha kötü oldukları için kendilerinden razı olunması gerektiğini iknaya çalışıyorlar. Oysa fırsat buldukları ölçüde bu insanlar her gün biraz daha fazla onlara benziyorlar ve çıkarlarını tehlikede gördüklerinde onlar gibi tepki veriyorlar."

Dilipak ayrıca, Cumhuriyet Halk Partisi tabanında 'dine yöneliş' yaşandığını belirtti ve 'bazı dindarların da sekülerleştiğini' öne sürdü. 

Dilipak'ın  "CHP?nin İslam?la yüzleşmesi" başlıklı bugünkü yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"Bugün, CHP?nin ağırlıkta olduğu bölgelerde cami cemaatinde göreceli bir artış var. Hem yaşlı hem genç, hem kadın hem erkek, hem zengin hem yoksul, hem okumuş hem okumamış, her kesimde bir dine yöneliş var. Partilerini değiştirmeseler de bugün CHP tabanı düne göre daha dindar. Bu din; Kur?an, siret ve sünnetle birebir örtüşmese de böyle. Biraz dindarlar da sekülerleşti. Bu Müslümanlık onlara zor gelmiyor, bir kısmı da dinle giderek daha fazla yüzleşiyor ve internet medyasındaki tartışmalardan elde ettiği bilgilerle kendine bir yol çizmeye çalışıyor. Çünkü bizdeki mevcut ne olduğu belli olmayan cemaat yapısı, mezhep tartışmaları sebebi ile insanlar neye, kime inanacağından çok emin değiller."

http://www.enpolitik.com/haber/316357/dilipak-servet-ve-iktidar-muslumanlari-bozdu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*