Yeniçağ Gazetesine dikkat çeken atama

Yeniçağ gazetesinin eski Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, 21 Ağustos?ta kaleme aldığı yazıyla gazeteye veda etmişti.
Eklenme Tarihi: 25.09.2019 09:13:00 - Güncellenme Tarihi: 26.12.2019 21:36:46

Takan ayrılığı sosyal medya hesabından "Türkiye'de gazeteci olmak da kalmak da zor iştir. Bugüne kadar sadece inandığım değerler uğruna gazetecilik yaptım. 'Kurumun bekası' için aranızdan ayrılıyorum. Bir başka mecrada buluşmak ümidiyle!.." ifadeleriyle duyurmuştu.

Ahmet Takan, Yüksek Askeri Şura kararları sonrası "Ordu'daki Perinçekçilerin tasfiye edildiğini" iddia etmiş, Takan'a birçok isim tepki göstermişti.

YENİ ANKARA TEMSİLCİSİ BELLİ OLDU

Takan?ın ayrılığının ardından Yeniçağ gazetesinin yeni Ankara Temsilcisi belli oldu.

Odatv?nin edindiği bilgilere göre; gazetenin yeni temsilcisi, uzun süredir gazetenin de yazarı olan Orhan Uğuroğlu oldu.


DİLİPAK'I DÜZELTMİŞ, DAVUTOĞLU PARTİSİNE İLİŞKİN EN NET BİLGİLERİ YAZMIŞTI

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarlığı görevini uzun bir süredir yürüten Uğuroğlu, Yeniçağ Gazetesi bir köşe yazısında Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın kulisine müdahale etmiş ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partiye ilişkin bilgiler vermişti. Uğuroğlu, "Dilipak'ın '5 - 5 - 55' formülünde de hata vardır" dedi.
Yeni bir siyasi partinin kurulumu için aylardır faaliyet yürütüldüğünü ifade eden Uğuroğlu, Dilipak'ın yazısı için, "yanlış bir bilgi var Abdurrahman Dilipak'ın yeni bir siyasi parti yazısında. Yanlışlık bu siyasi partinin Abdullah Gül önderliğinde kurulmasını yazmasındadır" dedi.

Abdullah Gül'ün bir parti çalışması olmadığının altını çizen Uğuroğlu, yeni siyasi parti oluşumunun önderliğinde eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun olduğunu iddia etti.

"3 yıldır Davutoğlu Türkiye'yi adım adım geziyor, yeni bir parti için istişarelerde bulunuyor" diyen Uğuroğlu, "Davutoğlu'nun hedefi, 2023'de ya da daha erken bir tarihte cumhurbaşkanlığı seçimidir. bu seçime kadar da yeni bir parti kurma hedefi vardır çünkü cumhurbaşkanı seçilebilmek için ülke genelinde teşkilatmış bir partiye ihtiyaç vardır" diye belirtti.

ORHAN UĞUROĞLU KİMDİR?

Gazeteci babası Faik Uğuroğlu ile eski gazetecilerden Kemal Ararat, Çınar Gümüşel ve Ahmet Tekeş'in verdiği eğitim sonrası 1969 yılında gazetecilik mesleğine adım atan Orhan Uğuroğlu'nun meslekte en parlak dönemi Turgut Özal dönemi olarak bilinmektedir.

Yeni Tanin Gazetesi ile gazeteciliğe adım atan Orhan Uğuroğlu, 1980 yılında Haldun Simavi'nin Günaydın gazetesine transfer oldu. 10 yıl kadar burada hizmet verdikten sonra 1990 yılında Star TV Ankara Temsilciliği'ne transfer oldu. Bu dönemde rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile birlikte 50 ülke gezen Orhan Uğuroğlu, Sonsöz Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenliği'nin yanı sıra, Yeni Çağ Gazetesi'nde de köşe yazarlığı yapmakta iken Yeni Çağ Ankara Temsilcisi olarak görevlendirildi. 

http://www.enpolitik.com/haber/316326/yenicag-gazetesine-dikkat-ceken-atama.html

Sizin Yorumunuz:

*
*