Yanlış soruyu soruyorlar! Selçuk Özdağ'dan eleştirilere cevap: Görmeseydik duymasaydık yükselirdik, gördük duyduk konuştuk!

AK Parti?nin eleştirileri nedeniyle ihracını istediği Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki 3 vekilin istifası ile devam eden süreçte, istifa eden isimlerden biri de Doç. Dr. Selçuk Özdağ oldu. Özdağ, bugün yaptığı bir açıklama ile kendilerine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.
Eklenme Tarihi: 20.09.2019 11:59:00 - Güncellenme Tarihi: 07.01.2020 01:14:35

Davutoğlu istifasını ve yeni partiyi açıklarken hemen yanında bulunan isimlerden biri de Selçuk Özdağ idi. Davutoğlu gibi Selçuk Özdağ da AK Parti?nin ihracını istediği isimlerden biri idi. 

AK Parti?nin 24-25-26'ıncı dönem Manisa milletvekili, Ak Parti eski Genel Başkan Yardımcısı, 15 Temmuz FETÖ/PDY Darbeyi Araştırma Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş olan Doç. Dr. Selçuk Özdağ da geçen hafta tıpkı Ahmet Davutoğlu gibi AK Parti?den istifa ettiğini duyurmuştu. 

Özdağ, enpolitik'e özel yaptığı açıklamada, istifa sürecinin ardından kamuoyunda oluşan 'neden daha önce konuşmadınız' sorusuna ve algısına cevap verdi.

Sustukları için değil, konuştukları için bugün bu noktaya geldiklerinin altını çizen Özdağ, yanlış sorunun sorulduğunu konuştukları için ihraç edilmek istendiklerini anlattı. 

"KABUĞUMUZA ÇEKİLDİK AMA MİLLET BİLSİN Kİ KONUŞTUK"

Özdağ, "Ahmet Davutoğlu ve arkadaşları o zaman seslerini çıkarmasalar olup biteni görmezlikten gelseler, duymasalar, görmeseler partideki görevlerine yükselerek devam edecekler. Ama itiraz ettikleri için, parti içi demokrasiyi çalıştırdıkları için biz birilerini rahatsız ettik.

Bizim görmemiz, bizim duymamız onları rahatsız etti. Sonra da biz hem Türkiye'ye, hem partiye, hem ekonomiye, hem de dış politikaya zarar vermemek için kabuğumuza çekildik ama içeride konuştuk. Millet bunu bilsin çok konuştuk.  Satır aralarında da televizyonlarda, radyolarda, gazetelerde çok mesajlar verdik. İnsanlar 'o zaman iyiydi şimdi mi kötü' sorusuyla yanlış soruyu soruyorlar bize" dedi. 

"MHP İLE NEDEN İŞBİRLİĞİ YAPIYORSUNUZ DEDİM"

Özdağ konuşmasının devamında şöyle kaydetti: 

"Bize makam mevki için diyorlar, mesela ben Selçuk Özdağ olarak, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterildim, aday adayı oldum. İttifak bozulduğunda bana 'adayımız sensin' dediler ama ben ittifakın yanlışlığını söyledim. Belediyelerde neden ittifak yapıyorsunuz, en çok oyu alacak insanı bulun onu aday gösterin dedim. MHP ile neden iş birliği yapıyorsunuz? Bir kere kanunen yasal değil, yasası yok. MHP ile neden ittifak yapılıyor, Sayın Erdoğan 94 İstanbul seçimlerini yüzde 24 ile kazandı. En iyi adayı bulun, en iyi anketi yapın, en iyi temayülü yapın siz."

"BABACAN'I ANKARA'DAN, DAVUTOĞLU'NU İSTANBUL'DAN ADAY GÖSTERİN DEDİM"

Mesela Ali Babacan'ı Ankara'dan, Ahmet Davutoğlu'nu İstanbul'dan aday gösterin aşiretinizi toparlayın dedim. Yüzyüze söyledim tüm bunları. İttifak yapılınca İYİ Parti, Saadet, CHP bana adaylık teklif etti. Kabul etsem yüzde yüz kazanıyorum. Meselem makam olsa giderim oradan belediye başkanı olurum. 

Meselem makam değil, ilkeli duruşlar sergiledim hepsi bu. Sayın Davutoğlu meselesinde Davutoğlu'nun yanında yer almasam, milletvekilliğim ve Genel Başkan Yardımcılığım en kötü ihtimalle devam edecek. Meseleye makam diye bakıyorlar, her şeyimizi Recep Tayyip Erdoğan'a borçluymuşuz gibi değerlendiriyorlar. Sanki Selçuk Özdağ'ın 12 Eylül öncesi yok, ülkü ocakları geçmişi yok, sanki 7 yıllık idamla yargılandığı çileli hayatı yok, sanki üniversite yılları yok, sanki Doçentliği yok, sanki Muhsin Yazıcıoğlu ile 17 yıllık Büyük Birlik Partisi hikayesi yok, yok yok yok. Kimse kimseye borçlu değil, böyle borçlarla siyaset yapılmaz. Sayın Erdoğan bizlerde yetenek bulmuş ki aday göstermiş..."

Selçuk Özdağ, son olarak, kendilerine sosyal medya üzerinden eleştiride bulunan insanların kendi ismi ve fotoğrafı ile ulaşmasını 'çakma' hesaplardan algı yönetimi yapılmamasını isteyerek, haktan ayrılmamanın Müslümanlığın asıl gereği olduğunu hatırlattı.


http://www.enpolitik.com/haber/316216/yanlis-soruyu-soruyorlar-selcuk-ozdagdan-elestirilere-cevap-gormeseydik-duymasaydik-yukselirdik-gorduk-duyduk-konustuk.html

Sizin Yorumunuz:

*
*