'Son ana kadar iyi niyetimi korudum ama...' Ak Parti Nazilli kurucularından Dilmen istifa etti

AK Parti'nin Nazilli İlçe Teşkilatı kurucularından olan ve bir dönem ilçe yönetiminde görev almış tanınmış siyasetçi kitapçı yazar Ali İhsan Dilmen, 18 yıllık partisinden istifa etti.
Eklenme Tarihi: 17.09.2019 12:06:00 - Güncellenme Tarihi: 18.12.2019 00:43:37

Ak Parti Nazilli ilçe kurucularından olan Ali İhsan Dilmen yaptığı basın açıklaması ile Ak Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

2001 yılından beri Ak Parti'nin Nazilli kurucuları arasında yer alan ve Ak Parti'ye büyük katkılar sağlayan Ali İhsan Dikmen 'Son ana kadar iyi niyetini koruduğunu ancak içerden yapılan eleştirilere 'hain' yaflamalarını kabul edemeyeceğini duyurdu.

Ali İhsan Dilmen istifasını şu satırlarla açıkladı:

Basınımızın değerli mensupları.

2001 yılında milletimiz için yeni bir umut olarak kurulan AK PARTİ'nin Nazilli ilçesinde kurucuları arasında yer aldım.

O günden bugüne AK PARTİ'nin il Yönetim Kurulu dahil değişik kademelerinde görev yaptım.

En son 2014 yılında ilçe yürütme kurulunda görev aldım ve bu görev süresinde yapılan 2014 Yerel seçimlerinde Belediye başkanlığını kazanamadığımız için ilçe Başkanımız ve 21 yönetim kurulu üyesi istifa ettik.

O tarihten bugüne AK PARTİ'nin hiç bir kademesinde görev almadım.

Buna rağmen yapılan seçim ve referandumlarda partimin başarısı için çalıştım.

Ancak, milletimiz için kurucusu olduğum ve başarısı için çalıştığım AK PARTİ son yıllarda ilkelerinden saparak yanlış söylemler ve politikalarla milletimizden uzaklaşmaya başladığını müşahede ettim.

Ve elimden geldiği, dilimin döndüğü kadar gördüğüm yanlışları ifade etmeye çalıştım ve partim hakkında iyi niyetimi korudum.

Yapılan yanlışlar üzerine hiç niyet sorgulaması yapmadım ve kişisel hesaplaşma ve yargılama yolunu tercih etmedim.

Birileri gibi "Niyet yargıçlığına" soyunmadım, tevessül etmedim.

Son zamanlarda içeriden yapılan eleştirilere karşı takınılan tavır ve dün birlikte yürüdüğümüz ve başarı destanı yazdığımız yol arkadaşlarımız ve önderlerimize yapılan "Hain, menfaatçi, AK PARTİ'yi yıkmak için yapılan planların, projelerin elemanı" olarak yaftalanmalarını kabul etmem mümkün değildir.

Bu suçlamalar herhangi bir partili tarafından yapılsa tevili kabil olabilirdi.

Ancak en üst perdeden bu suçlamalar yapılıyor ve ilimizden seçilmişlerin dahi dün saygı duyduğu "Genel Başkanım" dediği kişiler için elinde somut bir belge ve bilgi olmadan "Menfaatçi, bölücü, fitneci vb" suçlamalarda bulunmasını kabullenmem mümkün değildir.

AK PARTİ'de, Hz. Ömer tavrı arayanlardan öncelikle Hz. Ömer tavrı görmek, itiraz edenleri dinlemek, uyguladıkları politikalarının ve kullandıkları söylemlerin meşruiyetini açıklamalarını beklerdim.

Ama bunu göremedim.

Son zamanlarda muhalif seslere karşı agresif söylemlerden medet uman tutumuyla AK PARTİ'de siyaset yapmayı doğru bulmuyorum ve kurucusu olduğum AK PARTİ'den istifa ediyorum.

Milletimiz;

T ıkanan ve kutuplaşan siyaseti yine derin irfanıyla aşacak ve tarihe olan yürüyüşünü sürdürecektir.

Ülkemizin sosyolojik dinamikleri, Anadolu insanının mayasını yoğuran barış ve kardeşlik ülküsünün besin kaynağı, İslamın aşk ve irfanıyla yükselecektir.

Milletimiz;

Yeni sözler ve yeni gayretlerle bölgesine yön vermeye azmetmiş evlatlarıyla yoluna devam edecektir.

Milletimiz;

Geleceğe, adalete, merhamete, hukuka ve demokratik siyasete olan inancıyla, yeni umutlar için yeni yolları mutlaka bulacaktır.

Her ne oluyorsa, olanlar milletimiz ve insanlığa hayırlı olsun.

Kamuoyuna saygılarımla... Ali ihsan DİLMEN"

http://www.enpolitik.com/haber/316149/son-ana-kadar-iyi-niyetimi-korudum-ama-ak-parti-nazilli-kurucularindan-dilmen-istifa-etti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*