PKK'ya bölge illerinden büyük tepki: Bitlis, Tunceli, Siirt, Şırnak... 'Teröre lanet, kardeşliğe davet' için yürüdü

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde planlanan hain saldırı sonrası Türkiye tek vücut teröre lanet okuyor.
Eklenme Tarihi: 14.09.2019 18:21:00 - Güncellenme Tarihi: 19.02.2020 23:53:25

Bitlis, Van, Tunceli, Siirt, Şırnak, Elazığ... Diyarbakır'da meydana gelen terör saldırısına en sert tepki bölge illerinden geldi. Van'da düzenlenen teröre lanet yürüyüşü neredeyse bölge illerinin tamamına yayıldı.

Bitlis?te düzenlenen ?Teröre lanet, kardeşliğe davet? yürüyüşü ile önceki gün Diyarbakır?da gerçekleştirilen PKK saldırısı kınandı.

Cumhuriyet meydanında toplanan kalabalık, ellerinde Türk bayraklarıyla yaklaşık 2 kilometre yürüdü. 

Tunceli'de düzenlenen 'Teröre Lanet' yürüyüşüyle kınandı. Yürüyüş sonunda şehitler için Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu.

Elazığ'da da bir araya gelen yüzlerce kişi, düzenledikleri 'Teröre lanet, kardeşliğe destek' yürüyüşüyle Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği, 7 sivilin şehit olduğu saldırıyı kınadı, HDP önünde oturma eylemi yapan ailelere ise destek verdi.

Şırnak'ta yine teröre lanet edilerek,  Türk bayraklarıyla 'Kahrolsun PKK' 'Diyarbakır'a selam, direnişe devam' 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları attı. Yürüyüşün ardından Valilik önünde toplanan kalabalık öfkesini haykırdı. 

http://www.enpolitik.com/haber/316095/pkkya-bolge-illerinden-buyuk-tepki-bitlis-tunceli-siirt-sirnak-terore-lanet-kardeslige-davet-icin-yurudu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*