Netflix'ten Türkiye açıklaması

Netflix, İnternet üzerinden yayın yapan televizyon kanalları ve medya kuruluşlarına RTÜK denetimi getirilmesinin ardından Türkiye piyasasından çekileceği iddialarına son noktayı koydu.
Eklenme Tarihi: 03.09.2019 19:00:00 - Güncellenme Tarihi: 06.04.2020 06:35:48

Türkiye'de 1,5 milyon kullanıcılarının bulunduğunu ve Türkiye'ye yönelik yatırımlarının giderek arttığını vurgulayan Netflix Türkiye Sözcüsü, Türkiye'den çekilmeyeceklerinin ancak yetkililer ile görüşerek aile denetimlerini sıkılaştıracaklarını ifade etti. 

Netflix Türkiye Sözcüsü tarafından yapılan açıklama şöyle: 

?İnternet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye?de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir yanından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye?den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu nedenle bir yandan Türkiye?deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek.?

http://www.enpolitik.com/haber/315794/netflixten-turkiye-aciklamasi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*