Ak Parti 25. dönem Erzincan milletvekili istifa etti! Ak Parti'de yaprak dökümü mü?

Ak Parti 25. dönem milletvekili ?Dr. Talha Erol Durmaz, sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklama ile Ak Parti ile olan duygusal ve organik bağını kestiğini duyurdu.
Eklenme Tarihi: 03.09.2019 12:46:00 - Güncellenme Tarihi: 03.09.2019 12:47:13

Dün gece kesin ihraç istemi ile  AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı?nın Merkez Disiplin Kurulu?na sevk edilmesinin ardından bir istifa haberi Erzincan'dan geldi. Sosyal medyada dünden bu yana  'Ak Parti'de toplu istifalar gelir mi?' sorusu tartışılırken ilk istifa Erzincan milletvekili Dr. Talha Erol Durmaz'dan geldi. 

Talha Erol Durmaz, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunarak istifa ettiğini açıkladı: 

Kısa da olsa bir dönem milletvekilliğini yaptığım, kuruluşundan beri yapmış olduğu hayırlı işlerle iftihar ettiğim ve destek verdiğim, sevincinde sevindiğim, üzüntüsünde üzüldüğüm, milletin kendi özünden oluşan ve gözünden esirgediği AK Parti'den 

Bir dönem Genel Başkanlık, ve 3 yıla yakın Başbakanlık yapmış olan Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun ve yol arkadaşlarının ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevkedilmesi gerekçesiyle organik ve duygusal bağımı keserek istifa etmiş bulunuyorum. Kamuoyuna saygı ile arz ederim. 25. dönem Ak Parti Milletvekili Dr. Talha Erol Durmaz"

http://www.enpolitik.com/haber/315783/ak-parti-25-donem-erzincan-milletvekili-istifa-etti-ak-partide-yaprak-dokumu-mu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*