Kayyumunun Genel Sekreteri: İnsanları işten çıkarırken büyük keyif aldım

31 Mart yerel seçimleri öncesi Van Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyumun Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, belediyede gerçekleştirdikleri işten çıkarmaları anlatırken çok büyük keyif aldığını, büyük bir zevkle işten çıkarmaları yaptığını söyledi.
Eklenme Tarihi: 31.08.2019 09:18:00 - Güncellenme Tarihi: 18.12.2019 18:03:42

Van Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyumun Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ın işçileri, çalışanları işten çıkarırken büyük keyif aldığını ifade ettiği sözlerinin bulunduğu video sosyal medyada tepki topladı.

Halen Kayseri Talas Belediye Başkanı olan Mustafa Yalçın, tepki çeken videoda "Tabii bunların hepsini yok etmek üzere? 653 kişiydi galiba benim imzamla işten çıkardığımız. Bir o kadar da kanun hükmünde kararname ile işlerine son verilenler oldu. Ama şunu söyleyeyim: Ben işten uzaklaştırmaları yaparken çok büyük keyif aldım, zevk aldım" ifadelerini kullanıyor.


HDP'Lİ VEKİL TWITTER'DAN PAYLAŞTI


Yalçın'ın büyük tepki çeken konuşmasını kişisel Twitter hesabından paylaşan HDP Kocaeli Millletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Kayyum döneminde Kayseri'den getirilerek Van Büyükşehir Belediyesi'ne Genel Sekreter yapılan Mustafa Yalçın KHK ile ihraç etmenin ne kadar hukuki olduğunu zevkle anlatıyor!" yorumunda bulundu.kaynak: son dakika

http://www.enpolitik.com/haber/315683/kayyumunun-genel-sekreteri-insanlari-isten-cikarirken-buyuk-keyif-aldim.html

Sizin Yorumunuz:

*
*