Denizli'de meydana gelen depremi AFAD 6, Kandilli 6,5 olarak açıkladı!

Denizli'de meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem Ege ve Akdenizi salladı.
Eklenme Tarihi: 08.08.2019 15:48:00 - Güncellenme Tarihi: 24.03.2020 20:14:56

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre Çardak ilçesinde 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli depremin büyüklüğünü 6,5 olarak açıkladı. Deprem Isparta, Denizli, Burdur, Antalya, Bursa, İzmir, Afyonkarahisar'ın da aralarında bulunduğu birçok ilde hissedildi. Paniğe neden olan depremle vatandaşlar kendisini sokağa attı. AFAD, Kızılay arama kurtarma ekipleri alarm durumuna geçti.

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre merkezi Denizli'nin Çardak ilçesi olan 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Antalya, Burdur ve Isparta'da da hissedildi. 

AFYONKARAHİSAR'DA BİRKAÇ EVDE HASAR OLUŞTU

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde, Richter ölçeğine göre 6,0 büyüklüğünde meydana gelen deprem, Afyonkarahisar başta olmak üzere çevredeki Antalya, Burdur ve Isparta illerinde de hissedildi. Depremin merkez üssüne en yakın noktada bulunan Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesine bağlı Kızılören köyünde bazı evlerde hasar meydana geldi. Dazkırı Kaymakamı Mesut Coşkun, "Kızılören köyünde depremden kaynaklı ufak çaplı bir hasar meydana geldi. AFAD ekipleri bölgede inceleme yapıyor. Şu ana kadar yapılan tespitlerde yaralı veya can kaybı yok. Birkaç evde küçük çaplı hasar var. Kesin hasar bilgisi hakkında ekiplerimiz çalışmalarını bitirdikten sonra bilgi vereceğiz. Ancak kesin olan yaralı ve can kaybı yok" dedi. Tahsin BAYTAR/DAZKIRI (Afyonkarahisar), (DHA)   

'BAZI YERLERDE ÇATLAKLAR VAR'

Depremin ardından Bozkurt ilçesine hareket eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Kent merkezinde hissettim, kapalı bir alandaydım. Şimdi Baklan'a hareket ediyorum. Kent merkezinde deprem hissedildi. Bozkurt ve Baklan merkeze ortalama 70 kilometre uzaklıkta. Herhangi bir can kaybı yok. Bazı çatlaklar var. Vatandaşlar da panik var. Ekiplerimiz sahada. Olumsuz haber yok, can kaybı yok" dedi.

http://www.enpolitik.com/haber/315019/denizlide-meydana-gelen-depremi-afad-6-kandilli-65-olarak-acikladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*