"Biz her iddiamızdan vazgeçeriz, yeter ki problemleri çözün"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti'nin politikalarını eleştirerek "Biz her iddiamızdan vazgeçeriz, yeter ki şu ülkenin içinde bulunduğu problemlere siz çözüm üretin. Ama en ufacık bir sinyal yok" diye konuştu.
Eklenme Tarihi: 07.07.2019 15:12:00 - Güncellenme Tarihi: 07.07.2019 15:15:09

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimlerine ve Merkez Bankası Başkan Murat Çetinkaya'nın görevden alınmasına değinerek "Biz her iddiamızdan vazgeçeriz, yeter ki şu ülkenin içinde bulunduğu problemlere siz çözüm üretin. Ama en ufacık bir sinyal yok" dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu toplantısının açılışında konuşan Karamollaoğlu, AK Parti'nin İstanbul seçimlerindeki yenilgiden ders alması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:


"800 BİN FARK YEMEK NE DEMEKTİR YA?"


"İstanbul seçimleri sadece bir ikazdır. Daha iki ay dolmadan 800 bin fark yemek ne demektir ya? Uyanın Allah aşkına. Ama millet artık uyanmaya başladı. Biz çözüm bekliyoruz. Biz her iddiamızdan vazgeçeriz, yeter ki şu ülkenin içinde bulunduğu problemlere siz çözüm üretin. Ama en ufacık bir sinyal yok. Köprüler, yollar, tüneller hepsi sırtımıza yük. Günde bir uçağın indiği havaalanına, 'Senede bir buçuk milyon yolcu gelecek' diye taahhütte bulunmuşlar. Böyle bir mantık olur mu?"

MERKEZ BANKASI ELEŞTİRİSİ

Karamollaoğlu, Merkez Bankası (MB) Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevden alınma nedeninin 'faizleri indirmemesi' olup olmadığı yönündeki soruya ise şu ifadeleri kullanarak cevap verdi:

"Faiz bir sistem meselesidir. Faizin içinde bütün faaliyetlerinizi yürütürken; indirip, çıkarmak sizin politikalarınızla alakalıdır, MB başkanıyla değil. Bizim de bugüne kadar söylemek istediğimiz bu, gerçekleri görün. Bu MB başkanının tavrından kaynaklanmıyor, sizin politikalarınızın yanlışlığından kaynaklanıyor. Ekonomi, başına koyduğunuz adamların şahsından dolayı ne düzelir, ne bozulur. Sizin uyguladığınız politikalar sebebiyle düzelir veya bozulur. Onun için biz 'liyakat' diyoruz. Ehil insanı koyacaksınız, o zaman düzelir."


kaynak: son dakika

http://www.enpolitik.com/haber/313090/biz-her-iddiamizdan-vazgeceriz-yeter-ki-problemleri-cozun.html

Sizin Yorumunuz:

*
*