AK Partisi Sözcüsü Ömer Çelik'ten "Başkanlık sisteminde revizyon" iddiasına yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili iddialara yanıt verdi. Çelik, "Yeni bir sistem hayata geçti. Sisteme uyum sorunu varsa tespit edilecek" dedi.
Eklenme Tarihi: 06.07.2019 15:32:00 - Güncellenme Tarihi: 06.07.2019 15:43:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti'nin Sütlüce'de bulunan il binasında yapılan toplantıya Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve çok sayıda milletvekili katıldı. Sabah 11.00'de başlayan yaklaşık 4 saat sürdü.


SİSTEMDE REVİZYON İDDİASINA YANIT


Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, birinci yılı dolduran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili olarak, "Yeni bir sistem hayata geçti. Bürokrasinin çeşitli noktalarında sisteme uyum sağlayamama söz konusuysa bunlar tespit edilecek. Çeşitli noktalarda vatandaşa hizmet götürme konusunda yeterli performans göremediğimiz konular güncellenecek. Bunların hepsi masaya yatırılıp, bunun bir röntgeni, MR'ı çekilecek. Önemli olan burada hizmetin hızlı gitmesi" dedi."TÜRKİYE BU SİSTEMİ ALMIŞSA BU SİSTEMİ KULLANACAKTIR"Rusya'dan satın alınan S-400 hava savunma sistemiyle ilgili görüşlerini dile getiren AK Parti Sözcüsü Çelik, "Hava savunma sistemimizin güçlendirilmesi, egemen bir devlet olarak milli güvenliğimizin gereğidir ve Türkiye bu sistemi almışsa bu sistemi kullanacaktır" şeklinde konuştu.


kaynak: son dakika

http://www.enpolitik.com/haber/313066/ak-partisi-sozcusu-omer-celikten-baskanlik-sisteminde-revizyon-iddiasina-yanit.html

Sizin Yorumunuz:

*
*