Erdoğan konvoyunda bir ilk: Trafik araç geçişine kapatılmadı!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP milletvekilleri, belediye başkanları ve eski bakanlar da dahil çakarlı araç kullanımının yasaklanmasını istedi. Erdoğan'ın en son G-20 zirvesi için Japonya'ya gittiği sırada Ankara Esenboğa yolundaki trafiğin, araç geçişine kapatılmadığı öğrenildi.
Eklenme Tarihi: 01.07.2019 10:23:00 - Güncellenme Tarihi: 01.07.2019 10:23:11

Hürriyet gazetesinden Gizem Karakış'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmayları ile yaptığı toplantıda, çakarlı araç kullanımı ve makam araçlarının rahat geçişi için yolların kesilmesi konusu gündeme geldi. AK Partili yöneticiler, seçim çalışmaları sırasında vatandaşların 2 saat boyunca yol kesildiği yönünde şikâyetinin olduğunu gündeme getirdi. Bazı eski bakan ve milletvekillerinin de hâlâ çakar lamba kullandığı yönündeki eleştirilerin de dile getirilmesi üzerine Erdoğan, seçmenin talep ve şikâyetlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan'ın, bundan sonra AK Parti kurmayları ve belediye başkanları da dahil olmak üzere herkesin çakarlı araç kullanımına son vermesini ve bunun denetlenmesini istediği öğrenildi.


Yol kapatılmadı 


Cumhurbaşkanı Erdoğan, aciliyet ve trafiğin yoğun olduğu durumlar dışında yolların kesilmemesi konusunda da kurmaylanına ve danışmanlarına talimat verdi. Erdoğan'ın en son G-20 zirvesi için Japonya'ya gittiği sırada Ankara Esenboğa yolunda trafik, araç geçişine kapatılmadı.  

http://www.enpolitik.com/haber/312923/erdogan-konvoyunda-bir-ilk-trafik-arac-gecisine-kapatilmadi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*