Selçuk Özdağ sinyali verdi: Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacaktır!

Yeni parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerden eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski 24-25-26. dönem Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, İstanbul seçimlerinin ardından dikkat çeken açıklamada bulundu.
Eklenme Tarihi: 24.06.2019 02:44:00 - Güncellenme Tarihi: 24.06.2019 02:51:07

Resmi olmayan sonuçlara göre, 800 binden fazla oy farkıyla Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı oldu.

Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerden eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Selçuk Özdağ, İstanbul seçimlerinin ardından dikkat çeken açıklamada bulundu.


Selçuk Özdağ, seçim sonucunu “Vatandaş, kamplaştırma, kutuplaştırma istemiyorum demiştir. Tek adam yönetim ve tarzını istemiyorum demiştir. Siyasallaşan bir yargı istemiyorum demiştir. Her alanda şeffaflık istiyorum demiştir” diye değerlendirdi.

İşte o açıklama:

“İstanbul Seçimi, İstanbul’a ve Türkiye’ye hayırlı olsun. Demokrasi kazandı, Hukuk kazandı. Türk insanı baskıcı, otokrat yönetim tarz ve söylemlerine razı olmayacağını gösterdi.

Herkes siyasetini bu yeni eğilime göre belirlemek durumundadır. Türkiye, büyük bir çoğunlukla kamplaştıran, kutuplaştıran, ayrıştıran siyaset biçimini reddetmiştir.

Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımaları da olacaktır.

Kürt kökenli vatandaşlarınız, kardeşlerimiz oylarının kimsenin tekelinde, cebinde olmadığını da göstermişlerdir.

Artık eski siyaset tarzının vatandaş tarafından rağbet görmediğinin bir yansımasıdır, ifadesidir.

Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır. Bu seçimin en önemli sonuçlarından bir taneside budur.

Türk Milleti her partilisi ile bir bütündür. Partiler amaç değil araçtır, parti farklılıklarından dolayı insanları hasımlaştırmak ülkeye kötülük etmektir.

Bu seçimde terör örgütü şeflerinin iç siyasete malzeme edilmesinin yanlışlığı ve sonuçları da ortaya çıkmıştır.

Türkiye, 50 bin kişinin ölümüne sebep olmuş teröristlerin televizyon ekranlarına çıkarılmasına bu aziz milletin bir cevabı olacaktı oldu da ve o cevabı oyları ile sandıkta vermiştir.

Bu mesajı herkes iyi anlamalıdır. Eleştirilere kulak vermeli ve öz eleştiri yapmak erdemini göstermelidir.

Vatandaş, kamplaştırma, kutuplaştırma istemiyorum demiştir. Tek adam yönetim ve tarzını istemiyorum demiştir. Siyasallaşan bir yargı istemiyorum demiştir. Her alanda şeffaflık istiyorum demiştir.

Demokrasi istiyorum, Adalet istiyorum, barış ve kardeşlik dili, uzlaşı istiyorum, bağımsız yargı istiyorum, kuvvetler ayrılığı istiyorum, eğitimde fırsat eşitliği, gelir dağılımında adalet istiyorum demiştir.

Yüce dinimiz İslam’ın sandığa götürülüp siyasi hırslar uğruna oylamaya tabii tutulmasını istemiyorum demiştir.

Veeee ekonomi ve Devlet yönetiminin ehil ellere, liyakatli kişilere verilmesini istiyorum demiştir.

Ya YENİ HAL,ya YENİ HAL....”

http://www.enpolitik.com/haber/312736/selcuk-ozdag-sinyali-verdi-bugunden-itibaren-siyasette-kartlar-yeniden-karilacaktir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*