Oyunu kullanan Erdoğan'dan ilk açıklama: İstanbul seçmeni en isabetli kararı verecektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte oyunu Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı
Eklenme Tarihi: 23.06.2019 12:41:00 - Güncellenme Tarihi: 23.06.2019 12:45:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan oylarını kullanmak için Üsküdar Kısıklı'daki konuttan saat 12.20'de Saffet Çebi Ortaokulu'na geldi.

Okul bahçesini dolduran vatandaşların sevgi gösterilerinde bulunduğu Erdoğan'a Eşi Emine Erdoğan ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak eşlik etti. 

Oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Öncelikle İstanbul gibi bir şehrimizin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi bu şekilde yapılmamalıydı. Ne yazık ki 31 Mart'tan sonra mevcut gelişmeler böyle bir seçimin yapılmasını YSK kararıyla yenilenmesi yoluna gidildi. Bugün de İstanbulumuzda bu seçimi gerçekleştiriyoruz. Temennim odur ki İstanbulumuzun geleceğine tecrübe ve dinamizmiyle, Ankara, İstanbul bütünleşmesiyle bir sürecin getirilmesini çok çok faydalı buluyorum. İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir. Hayırlı olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tabi hepimiz çok gayret ettik, İstanbul dışında olanları buraya taşıma için tabi buradan geriye götürme noktasında bir çalışma yapıldı. İstanbul'da olanlar da bu işin önemini çok iyi biliyorlar. Herhalde katılım çok yüksek olması gerekiyor. Sonuçları İstanbul'da takip edeceğim" şeklinde konuştu.kaynak: habertürk
http://www.enpolitik.com/haber/312719/oyunu-kullanan-erdogandan-ilk-aciklama-istanbul-secmeni-en-isabetli-karari-verecektir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*