Binali Yıldırım'dan YSK'nın seçim kuruluyla ilgili kararına ilk açıklama

AK Parti'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, "YSK'nın seçimin yenilenmesinden sorumlu tuttuğu insanlarla ilgili olarak, tekrar seçimde görev yapabilir diye karar vermesi, yapılacak seçimlere şimdiden soru işareti oluşturmuştur" diye konuştu.
Eklenme Tarihi: 03.06.2019 18:22:00 - Güncellenme Tarihi: 03.06.2019 18:24:24

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 'Seçimin yenilenmesine YSK karar verirken birçok sebep saydı. Hal böyleyken bir yandan sorumlu tuttuğu, suçladığı insanları yapılacak bir seçimde tekrar seçimde görev yapabilir diye karar vermesi yapılacak seçimlere şimdiden soru işareti oluşturmuştur" dedi.

"UMARIM YSK BU KARARINDAN VAZGEÇER"

Küçükçekmece'de esnaf ziyaretinde bulunan Binali Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, YSK'nın ilçe seçim kurulu başkanları ile ilgili vermiş olduğu kararla ilgili şunları söyledi:

"Bu karar fevkalade talihsiz bir karardır. Çünkü seçimin yenilenmesine YSK karar verirken birçok sebep saydı. Bunlardan bir tanesi de bu seçimdeki yolsuzluğa, usulsüzlüğe, yanlışlara sebep olan her kimse bunların hakkında suç duyurusunda bulunulmasını karara bağladı. Hal böyleyken bir yandan sorumlu tuttuğu, suçladığı insanları yapılacak bir seçimde tekrar seçimde görev yapabilir diye karar vermesi yapılacak seçimlere şimdiden soru işareti oluşturmuştur. Partimiz bu karara itirazını yapmıştır. Ümit ederim YSK bunu aklıselim ile değerlendirir ve oy verecek milyonlarca vatandaşın kafasını karışıklığa sebep olacak bu işten vazgeçer."


kaynak:  dha

http://www.enpolitik.com/haber/312211/binali-yildirimdan-ysknin-secim-kuruluyla-ilgili-kararina-ilk-aciklama.html

Sizin Yorumunuz:

*
*