Belediye meclisi, Tunceli belediyesinin tabelası "Dersim" olarak değiştirme kararı aldı

Tunceli Belediyesi, meclis toplantısında oy çokluğuyla "Tunceli" yazan belediye tabelasının "Dersim" olarak değiştirilmesine karar verdi.
Eklenme Tarihi: 22.05.2019 18:07:00 - Güncellenme Tarihi: 22.05.2019 18:09:09

Tunceli Belediyesi meclis toplantılarında alınan kararları kamuoyuyla paylaştı. Kararlar arasında belediye hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek, yerine 'Dersim' ibaresinin yazılması oy çokluğu ile kabul edildi.

"DERSİM İBARESİNİN YAZILMASI OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ"

Kararda, "Belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek yerine, 'Dersim' ibaresinin yazılması görüşülmesi sonucunda: Kentimizin kültürünü, tarihini ve inanç biçimini yaşatmak adına, belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek, yerine 'Dersim' ibaresinin yazılması oy çokluğu ile kabul edildi" denildi.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu başkanlığındaki toplantıdan 'Munzur Kültür ve Doğa Festivali'nin bu yıl 25, 26, 27 ve 28 Temmuz'da düzenlemesi ve kayyumun yol açtığı tahribatın araştırılması için komisyon kurulmasına karar verildi.


kaynak:son dakika

http://www.enpolitik.com/haber/311835/belediye-meclisi-tunceli-belediyesinin-tabelasi-dersim-olarak-degistirme-karari-aldi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*