Meral Akşener'den Erdoğan'a: Manevi Kızını Koruyamayan Bir Adam, Bu Milleti Nasıl Koruyacak?

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın örnek gösterdiği Göknur Damat'ın bıçaklanmasına değinerek "Kendi manevi kızını koruyamayan bir adam, bu milleti nasıl koruyacak?" dedi.
Eklenme Tarihi: 14.05.2019 11:30:00 - Güncellenme Tarihi: 08.01.2020 22:12:38

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tekirdağ'da Göknur Damat isimli vatandaşın Ekrem İmamoğlu için bağış yaptığı haberinin yayılması sonrası bıçaklanmasına değindi. Damat'ın kanserle mücadele ettiğini hatırlatan Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Kendi manevi kızını koruyamayan bir adam, bu milleti nasıl koruyacak?" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

SOMA FACİASINA DEĞİNDİ

Akşener, sözlerine 13 Mayıs 2014'te Manisa'nın Soma ilçesindeki kömür madeninde çıkan yangını anarak başladı.

301 madencinin yaşımını yitirdiği kaza için "İş kazası değil gerçek anlamda bir iş cinayetiydi Soma. Madencilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. 301 madencimizin ruhları için sizlerden bir Fatiha okumanızı istiyorum. Allah hepinizden razı olsun" diyen Akşener'in açıklamalarının devamında şunlar öne çıktı:

"Bugün ilk hür ve adil seçimlerin yapıldığı seçimlerin yıl dönümü. Örselenmiş demokrasimizin doğum günü ve ne acıdır ki biz şafağa hasret bir ülkede bir kez daha karanlık günlerden geçiyoruz. Tarihimiz boyunca en karanlık anın güneşin doğuşuna en yakın an olduğunu ispatlamış milletimiz bunu yapmak zorundadır. Aziz milletimizin kararının yok sayıldığı, ona saygısızlık edildiği günlerden daha karanlık bir gün var mıdır? Bıkmadan, korkmadan 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü YSK üzerinden aziz milletimizin iradesine darbe yapılmıştır. Demokrasimize yapılan bu darbe karşısında sessiz kalmayacağız. Bağımlı yargı yoluyla millet iradesinin gasp edilmesi ikinci bir 28 Şubat'tır. Maalesef Sayın Erdoğan Kenan Evren'i bile geride bıraktı. Erdoğan tek adam olmakla yetinmeyip tek seçmen olmaya çalışıyor.

"ERDOĞAN TEK SEÇMEN OLMAYA ÇALIŞIYOR"

Aziz milletimizin kararının yok sayıldığı, ona saygısızlık edildiği günlerden daha karanlık bir gün var mıdır? Bıkmadan, korkmadan 6 Mayıs 2019 pazartesi günü YSK üzerinden aziz milletimizin iradesine darbe yapılmıştır. Demokrasimize yapılan bu darbe karşısında sessiz kalmayacağız. Bağımlı yargı yoluyla millet iradesinin gasp edilmesi ikinci bir 28 Şubat'tır. Maalesef Sayın Erdoğan Kenan Evren'i bile geride bıraktı. Erdoğan tek adam olmakla yetinmeyip tek seçmen olmaya çalışıyor.

GÖKNUR DAMAT'IN BIÇAKLANMASI

Göknur Damat kızımız bıçaklı saldırıya uğradı. Neden? Ekrem İmamoğlu'nu desteklediği için. Saldırgan bıçaklamadan önce sen misin o yürekli diye soruyor. E Göknur yürekli tabii. Kanserle mücadele etmiş sizin gibilerden mi korkacak. Ama görülüyor ki Türkiye Erdoğan'ın yönetemediği bir yere gelmiş. Kendi manevi kızını koruyamayan bir adam bu milleti nasıl koruyacak. Milletin adamı nerede?"

NE OLMUŞTU?

Kanser tedavisi gören Göknur Damat, verdiği mücadele nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takdir edilmişti. Damat, İBB seçimlerinin iptal edilmesinin ardından muhalefetin adayı Ekrem İmamoğlu'na destek verdi. "Her şey çok güzel olacak" diyerek İmamoğlu'nun kampanyasına 20 TL yatıran Damat, sosyal medyada linç edildi. Kimliği belirlenemeyen bir şahıs, Göknur Damat'ı karnından bıçakladı.


kaynak: sondakika

http://www.enpolitik.com/haber/311520/meral-aksenerden-erdogana-manevi-kizini-koruyamayan-bir-adam-bu-milleti-nasil-koruyacak.html

Sizin Yorumunuz:

*
*