CHP'den YSK'ya iptal başvurusu

CHP, 24 Haziran'da yapılan Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri ile 31 Mart'ta İstanbul'da yapılan 39 ilçe seçiminin iptali için YSK'ya başvurdu.
Eklenme Tarihi: 08.05.2019 14:04:00 - Güncellenme Tarihi: 08.05.2019 14:07:26

Cumhuriyet Halk Partisi, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri ile 31 Mart'ta İstanbul'da gerçekleştirilen 39 ilçe seçiminin iptali için Yüksel Seçim Kuruluna başvuruda bulundu.

CHP, İstanbul'daki ilçe seçimlerinin yanı sıra 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin iptali için YSK'ya başvurdu.

CHP adına başvuruyu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yaptı.

39 İLÇE İÇİN BAŞVURU YAPILDI

Partinin YSK temsilcisi Hadimi Yakupoğlu, sandık kurullarının oluşumunun İstanbul'daki 39 ilçeyi de etkilediğini, ilçe belediye başkanı, ilçe belediye meclis üyesi, muhtar seçimlerinin de bu sandıklarda yapıldığını belirtmişti.

Yakupoğlu, bu nedenlerle YSK'den tam kanunsuzluk gerekçesiyle ilçe belediye başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri ve muhtarlık seçimlerinin iptalini isteyeceklerini kaydetmişti.

Yakupoğlu, sandık kurullarının belirlenmesi yönteminin önceki seçimlerde de uygulandığını belirterek 24 Haziran seçimlerinin de iptalini talep edeceklerini açıklamıştı.


kaynak: son dakika

http://www.enpolitik.com/haber/311338/chpden-yskya-iptal-basvurusu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*