Bülent Arınç'tan Erdoğan'a çağrı

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç AK Parti'li "küskünlere" ilişkin olarak ayrılıklar ve küskünlükler olabileceğini söyledi. Arınç, yeni bir aile fotoğrafına ihtiyaç olduğunu ifade ederek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "Kolları bir sıvarız ki, AK Parti’yi bugünkü gücünün 10 katına ulaştırırız" çağrısı yaptı.
Eklenme Tarihi: 30.04.2019 10:02:00 - Güncellenme Tarihi: 30.04.2019 10:05:02

Super Haber'den Hülya Okur'a konuşan Arınç "Ayrılıklar olur. Çok idealist, çok samimi, çok hasbi şeylerdi bunlar. Ama işin doğasında varmış bu demek ki. Fransız İhtilali'nde bile ihtilalciler sonradan birbirlerini yediler" ifadesini kullandı.

Okur'un sorularına Arınç'ın verdiği yanıtların bir bölümü şöyle: 

AK Parti’de ayrışmayı bekliyor muydunuz çünkü “Kurarken bu tür geçişlerin olacağını hiç düşünmedik” gibi bir ifadeniz oldu.

Ayrılıklar olur da. Çok idealist, çok samimi, çok hasbi şeylerdi bunlar. Ama işin doğasında varmış bu demek ki. Fransız İhtilali'nde bile ihtilalciler sonradan birbirlerini yediler. Veya bir başka partide, bir başka toplulukta. Zaman içerisinde değişimler olabiliyor. Bizde de arzu edilmeyen ayrılıklar, küskünlükler olabilir. Bunun telafisi çok kolay, yeter ki bunu istesin.

Yeniden bir araya geliriz mi diyorsunuz?

Nasıl olacaksa olur, siz bana söyleyin yeter ki. Kolları bir sıvarız ki, AK Parti’yi bugünkü gücünün 10 katına ulaştırırız.

http://www.enpolitik.com/haber/311090/bulent-arinctan-erdogana-cagri.html

Sizin Yorumunuz:

*
*