MİT tarafından yakalanan BAE casuslarından biri Silivri Cezaevinde intihar etti

MİT tarafından yakalanan Birleşik Arap Emirlikleri casuslarından biri Silivri cezaevinde intihar etti.
Eklenme Tarihi: 29.04.2019 10:57:00 - Güncellenme Tarihi: 15.01.2020 10:51:47

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yakalanan ve Birleşik Arap Emirlikleri adına çalıştıklarını itiraf eden iki casustan birinin tutulduğu Silivri Cezaevi'nde intihar ettiğini öğrenildi.

CEZAEVİNDE KENDİNİ ASTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, BAE için casusluk faaliyeti yürüttüğü iddiasıyla yakalanan ve 19 Nisan'da tutuklanan iki şüpheliden biri, cezaevinde kendini astı.

Silivri Cezaevi'nde intihar eden tutuklu, "siyasi ve askeri casusluk" ile "uluslararası casusluk" suçlarından tutuklanmıştı.

İki casus geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyeti ve MİT'in ortak operasyonuyla İstanbul'da yakalanmış ve Emniyet'teki sorgularında Birleşik Arap Emirlikleri adına çalıştıklarını itiraf etmişlerdi.

ÇOK SAYIDA KİŞİYLE GÖRÜŞTÜKLERİ TESPİT EDİLMİŞTİ

İki istihbaratçının Ankara ve İstanbul'da içerisinde bulundukları yoğun telefon ve görüşme trafiğinin dikkat çekmesi üzerine teknik ve fiziki takip inceleye alındıkları ifade edilmiş, Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yapılan takipler sonucunda iki istihbaratçının Ankara, İzmir, İstanbul ve Diyarbakır'da çok sayıda kişiyle görüştükleri tespit edilmişti.


kaynak: son dakika

http://www.enpolitik.com/haber/311054/mit-tarafindan-yakalanan-bae-casuslarindan-biri-silivri-cezaevinde-intihar-etti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*