Akşener'in evinin önünde eylem yapan 16 kişiye beraat

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önünde toplanarak slogan atan 16 kişi hakkında "Hakaret" ve "Tehdit" suçunda açılan davada karar verildi. Mahkeme, "tehdit" ve "hakaret" olarak nitelendirilen sözlerinin yasada suç olarak tanımlanmadığını gerekçe göstererek tüm sanıkların beraatine karar verdi.
Eklenme Tarihi: 25.04.2019 17:27:00 - Güncellenme Tarihi: 25.04.2019 17:28:54

İstanbul Anadolu 22. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, tutuksuz yargılanan 15 sanık ve avukatları ile sanıkların ikisinden şikayetçi olan Meral Akşener'in avukatları katıldı.

Söz alan Akşener'in avukatı Meral Alemdar, iki sanık hakkındaki şikayetlerinin sürdüğünü söyledi. Sanıkların avukatı ise müvekkillerinin protesto haklarını kullandıklarını söyleyerek beraatine karar verilmesini istedi. Son sözleri sorulan sanıklar avukatlarının savunmalarına katılarak beraatlerine karar verilmesini talep etti.


Tamamı hakkında beraat kararı


Mahkeme, sanıkların "hakaret" ve "tehdit" olarak nitelendirilen sözlerinin yasada suç olarak tanımlanmadığını gerekçe göstererek beraatlerine karar verdi.


Ne olmuştu?


Akşener ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya üzerinden birbirlerini hedef alan mesajlar yazdı.

İki isim arasındaki tartışma Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın, Yeni Ekonomik Program kapsamında ABD'li danışmanlık firması McKinsey ile anlaşması ardından başladı.

Gerilimin ardından 5 Ekim akşamı bir grup Akşener'in İstanbul Beylerbeyi'ndeki evinin önünde Bozkurtlar burada, çakallar nerede", "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları ile eylem yaptı.


kaynak: t24

http://www.enpolitik.com/haber/310960/aksenerin-evinin-onunde-eylem-yapan-16-kisiye-beraat.html

Sizin Yorumunuz:

*
*