"Dindar İnsan?ın Güven Kaybı?

İnternet gazetemiz Enpolitik yazarı Alper Aksoy köşesine taşıdığı "Dindar İnsan?ın Güven Kaybı? başlıklı yazısında kul hakkı kavramına ve batı medeniyetine dikkat çekti.
Eklenme Tarihi: 21.04.2019 14:16:00 - Güncellenme Tarihi: 16.01.2020 10:02:25

Sitemiz Enpolitik yazarı Alper Aksoy kaleme aldığı yazısında dindar insanın güven kaybına, kul hakkına ve batı toplumlardaki karşıtlığa ilişkin yazmış olduğu köşe yazısında "Dindar insan kavramı güvenirliğini, saygınlığını yitirmiştir. Deizmin, ateizmin yayılma nedeni de Türkiye'deki "dini bütün" denilen Müslümanlardır? dedi. Aksoy?un yazısı şöyle;

Batı toplumlarında İslami manada "kul hakkı" kavramı yoktur, kiliseleri bomboştur ama kul hakkı yeme oranı Türkiye Müslümanlarından 100 kat daha azdır.

Müslüman Türkiye'de camiler doludur, vaazlarda kul hakkını Allah'ın da affetmeyeceği günahlar arasında olduğu sık sık anlatılır.

Müslüman Türkiye'de kul hakkına "dini bütün" Müslümanlar asla dikkat etmezler, cami cemaati olmayan, "dini yarım" denilen eğitimli ve aileden para görgüsü olan kesim dikkat eder ama "Dindar bürokratlar cami avlularında dindar iş adamları ile rüşvet pazarlığı yaparlar."

İmam Hatip ve Kur'an Kurslarında Arapça harflerin nasıl okunacağı özenle öğretilir, yani kabuk özenle öğretilir ama İslami öz özellikle unutulur, atlanır, sallanır...

Ve sonuç olarak son on beş yılda "DİNDAR İNSAN" kavramı güvenirliğini, saygınlığını yitirmiştir. Deizmin, ateizmin yayılma nedeni de Türkiye'deki "dini bütün" denilen Müslümanlardır.

***

BATI MEDENİYETİ ÇÖKMÜYOR

Siyasal İslamcılar 100 yıldır "Batı medeniyeti çöküyor, ahlaken çürüdü, ha yıkıldı yıkılıyor, az kaldı" ninnileriyle avutuldu.

Tam tersine Batı medeniyeti şeffaf demokrasi, bağımsız hukuk, yüksek teknolojiden güç alan sosyal devlet ile sistemini sağlamlaştırdı. İslam ülkeleri de "Arap işi demokrasi", rüşvet, vurgun, soygun, siyasetçilerin emrine tabi hukuk sistemi ile yaşanmaz hale geldi.

Yeni nesil İslamcılar artık eski dinozorların "Batı medeniyeti çöküyor", "Batılılaşma İhaneti" zokasını yutmuyor tam tersine Batı ülkelerinde yaşamanın yollarını arıyorlar.

***

GONG


Dindarlığınız, namazınız, haccınız, orucunuz ahlâk ve adalet üretmiyor ise kul hakkını, tüyü bitmedik yetim hakkını hopur hopur götürüyorsanız siz bir münafiksınızdır.

http://www.enpolitik.com/haber/310841/dindar-insanin-guven-kaybi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*